fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Zimowy gwiazdozbiór dla każdej z nas

Niewiele jest tematów, które rozpalają wyobraźnię tak mocno jak astrologia i wpływ gwiazd na nasze życie. Jedni uważają horoskopy za niegroźną zabawę, inni z wielkim zaangażowaniem poszukują znaczeń ukrytych w położeniu gwiazd i planet. W końcu już w starożytności władcy domagali się od kapłanów i uczonych, by ci interpretowali to, co można dostrzec na nocnym niebie. Niezależnie od tego, czy wierzysz w horoskopy, z gwiezdnych konstelacji możesz uczynić... stylową ozdobę! Wiele pięknych naszyjników, kolczyków i bransoletek z motywem gwiazd znajdziesz w ofercie marki Apart.

Biżuteria niesie ze sobą potężny ładunek emocjonalny. Może być piękną pamiątką, wyrazem ciepłych uczuć, a nawet rodzajem amuletu. Łatwo nadać jej znaczenie symboliczne i naładować pozytywną energią – wiele zależy od intencji, z jaką się ją nosi lub wręcza w prezencie. Biżuteria może bowiem przypominać o pięknych chwilach lub – dzięki swojej formie – nawiązywać do istotnej sfery życia. Często jest też ozdobiona motywami, które same w sobie obrosły znaczeniami symbolicznymi lub mają moc przyciągania szczęścia. Jednymi z cieszących się największą popularnością wzorów są motywy astralne.

Gwiazdka z nieba. Biżuteria idealna na prezent

Powiedzenie "gwiazdka z nieba" jest używane na określenie czegoś nieosiągalnego, niemożliwego do zdobycia. W końcu jak można zdjąć z nieba gwiazdę, oddaloną od nas o tysiące lat świetlnych? Gwiazda staje się symbolem marzeń i szczęścia, a próba wręczenia jej – oznaką najwyższego poświęcenia, miłości, troski. Pozornie nieskomplikowany kształt gwiazdy mieści więc w sobie szereg pięknych znaczeń, obrasta bogatą symboliką.

Na szczęście gwiazdkę z nieba można podarować w sposób niemal dosłowny. Kolekcja Stars od marki Apart to bransoletki, kolczyki i naszyjniki ozdobione właśnie motywami astralnymi. Delikatna bransoletka czy naszyjnik z elementami w kształcie gwiazdy staną się doskonałym pomysłem na świąteczny prezent i piękną pamiątką, którą można mieć przy sobie w różnych sytuacjach. Będą rodzajem amuletu, który przyniesie szczęście obdarowanej osobie. Po co czekać na spadającą gwiazdę, skoro życzenie wszelkiej pomyślności można wypowiedzieć, wręczając tak urzekający i ponadczasowy upominek jak elegancka biżuteria?

Źródło: materiały partnera

Kobiecość i tajemnica, czyli na czym polega fenomen księżycowej biżuterii

Do popularnych motywów biżuteryjnych należy również księżyc. Nic dziwnego – jest subtelny, szykowny i tajemniczy.

Zmieniający się na przestrzeni miesiąca kształt oraz przynależność do sfery nocnej sprawiają, że Księżyc od wieków kojarzy się z tym, co ukryte i niezwykłe. Przez setki lat ludzie przypisywali mu magiczne właściwości i utożsamiali z pierwotną siłą, która oddziałuje nie tylko na przypływy i odpływy, lecz także na energię jednostki. W końcu człowiek, jako część natury, także podlega jej cykliczności. A czy może być coś, co stanowi wyraźniejszy symbol owej okresowości, niż przewidywalnie ubywający lub przybierający Księżyc?

Księżyc w wielu kulturach stał się też symbolem kobiecości i drzemiącej w niej siły. Uznawany za występujący w naturze pierwiastek żeński staje się jednocześnie niezwykłym amuletem, który tę siłę pomaga wyzwolić. Wystarczy wspomnieć o lunuli, czyli zawieszce w kształcie półksiężyca, która jest uznawana za talizman związany z kobiecością i płodnością – rozumianą jako ogólna moc tworzenia.

Księżyc zdobi zarówno subtelne bransoletki, jak i wiszące kolczyki. Pięknie wygląda solo i w towarzystwie innych elementów dekoracyjnych: połyskujących kryształków lub naturalnych, szlachetnych kamieni. Często bywa też łączony z gwiazdami, tworząc efektowną imitacją nocnego nieba.

W wersji minimalistycznej biżuteria z motywem księżyca doskonale sprawdza się na co dzień. W ofercie marki Apart można znaleźć też bardziej okazałe dodatki, które świetnie uzupełnią stylizacje na rodzinne spotkania przy świątecznym stole, a nawet na wesela czy bankiety. Na uwagę zasługują m.in.: złoty naszyjnik z ażurową zawieszką w kształcie księżyca czy zawieszki w kształcie księżyca wysadzane cyrkoniami.

Źródło: materiały partnera

Biżuteria ze znakami zodiaku. Nie tylko dla miłośników horoskopów

Wiele osób wierzy, że gwiazdy i ich położenie mają duży wpływ na to, co wydarzy się w naszym życiu. Układ gwiazd i planet podczas narodzin dziecka ma determinować jego przyszły charakter czy życiową ścieżkę. Wynika to z przeświadczenia, że człowiek stanowi część większej całości, a poszczególne elementy wszechświata stale na siebie oddziałują. W zależności od dnia i miesiąca urodzenia, przypisany zostaje nam inny znak zodiaku, określający temperament czy mocne i słabe strony.

Motywy zodiakalne kilka lat temu szturmem podbiły świat mody. Nie inaczej było też z biżuterią. Naszyjniki z symbolami znaków zodiaku noszą dziś nie tylko osoby głęboko wierzące w horoskopy. Z jednej strony taka ozdoba pełni rolę amuletu i przypomina o odczuciu, że gwiazdy mają nas w opiece. Z drugiej – te wyjątkowe dodatki często pełnią formę symbolu i pozwalają podkreślić to, kim jesteśmy. Wrażliwa jak Rak, ambitna jak Baran czy niezależna jak Skorpion? Łatwo wyrazić to, wybierając odpowiednią biżuterię.

Źródło: materiały partnera

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij