fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Więcej niż słowa. Jak wyrazić uczucia za pomocą miłosnych symboli?

Wyjątkowy prezent od serca wyraża więcej niż najpiękniejsze miłosne wyznanie. Jeżeli zastanawiasz się nad walentynkowym prezentem dla ukochanej osoby, podaruj jej biżuterię, która idealnie podkreśli twoje uczucia do drugiej połówki. Z naszym poradnikiem na pewno dokonasz dobrego wyboru.

Miłosna serenada, wiersz, bukiet kwiatów, a może romantyczna kolacja? Istnieje wiele sposobów na to, by powiedzieć "kocham cię" w niebanalny sposób, jednak najcenniejsze prezenty to te, po które można sięgać po latach i traktować je jak skarbnicę najpiękniejszych wspomnień. Chyba nic nie sprawdza się w tym celu lepiej niż biżuteria. Piękne ozdoby skrywają miłosne symbole, które mogą stać się nieodłącznym elementem historii waszego związku. Przedstawiamy najpiękniejsze, ponadczasowe motywy, które mówią więcej niż tysiąc słów. Serce, kluczyk, symbol nieskończoności, a może zabawny zapis graficzny EKG, oznaczający miłosny rytm serca? W kolekcji marki Apart znajdziesz wiele wzorów biżuterii, które doskonale sprawdzą się jako walentynkowe wyznanie. Wybierz ten, który najlepiej odzwierciedla siłę łączących was uczuć.

Odwieczny symbol zakochanych

Myśląc o walentynkowych prezentach, do głowy najczęściej przychodzi nam biżuteria z motywem serca. Trudno się dziwić – ten kształt, jak żaden inny, symbolizuje żar namiętności i gorących, miłosnych uczuć. Dlaczego właśnie serce i skąd wziął się ten charakterystyczny motyw? Teorii na ten temat jest kilka. Według jednej z nich swoją miłosną genezę serce zawdzięcza… botanice. A dokładnie roślinie o liściach przypominających dwa złączone brzuszki. W starożytnej Grecji i Rzymie był to bluszcz, który narzeczeni otrzymywali jako symbol trwałego uczucia. Liście o charakterystycznym, sercowatym kształcie ma też sylfion – roślina przypominająca wielki, pnący się koper, której sok stanowił naturalne panaceum na wiele dolegliwości. W niecodziennej, sercowatej budowie jej liści badacze również upatrują powiązań ze współczesnym motywem serca.

Jeszcze inny przykład z pradawnej przeszłości – w greckiej symbolice kształt serca nie kojarzył się z miłością, ale z kobiecą, zmysłową sylwetką. Starożytni Grecy postrzegali w tym motywie namiętność i pasję (którą także symbolizuje wspomniany wyżej bluszcz), a więc nieodłączne elementy towarzyszące miłosnym uczuciom. W niektórych kulturach symbol serca już dawno temu zaczęto łączyć z ludzkim organem, wierząc, że to właśnie w nim kumulują się emocje – także te związane z miłosnymi uniesieniami. I to skojarzenie z anatomią jest chyba najbliższe współczesnej symbolice serca, które także dziś uważamy za barometr uczuć. Dlatego też biżuteria z motywem serduszka nie pozostawia żadnych złudzeń co do intencji osoby, która ją wręcza – to musi być wielka miłość! Piękne dodatki z motywem serca znajdziesz m.in. w wyjątkowej kolekcji Apart Love Love.

Biżuteria srebrna pozłacana – wzór: AP532-1466, AP530-5039, AP530-9967; Apart.pl

Biżuteria srebrna pozłacana – wzór: AP532-1466, AP530-5039, AP530-9967; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Klucz do jej serca

Równie romantycznym motywami, które występują w miłosnej symbolice, są kluczyk i kłódka. Tu także nie ma wątpliwości, jaki komunikat kryje się za sprawą tych sekretnych elementów. Klucz i kłódka to bardzo poetyckie wyznanie miłosne, za pomocą którego zakochana osoba sygnalizuje, że chce dostać się do serca swojej wybranki. Noszenie takich elementów w postaci eleganckiej biżuterii symbolizuje także wierność i oddanie partnerowi, choć może także oznaczać miłosną tajemnicę albo sekretne wspomnienia, do których dostęp ma tylko para zakochanych.

Każda kobieta na pewno ucieszy się na widok takiego biżuteryjnego podarunku. Możesz wybrać łańcuszek z zawieszką w postaci kłódki i kluczyka, zdecydować się na naszyjnik z tymi motywami albo też wręczyć je wybrance w formie biżuterii modułowej, którą połączy z innymi zawieszkami ze swojej kolekcji. W ofercie marki Apart ten wyjątkowy, romantyczny zestaw zdobi także kolczyki i bransoletki. Wśród tak wielu różnorodnych wariantów na pewno znajdziesz ten, który będzie idealną walentynką dla wybranki twojego serca.

Biżuteria srebrna pozłacana z cyrkoniami – wzór: AP531-9738, AP531-9732, AP531-9741; Apart.pl

Biżuteria srebrna pozłacana z cyrkoniami – wzór: AP531-9738, AP531-9732, AP531-9741; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

W rytmie uczuć

We współczesnej kulturze temat miłości nie zawsze traktowany jest dosłownie i na serio. Przykładem może być graficzny zapis EKG, symbolizujący drgania i przyspieszone bicie serca na skutek miłosnych uczuć. Biżuteria z takim motywem to wymarzony prezent dla osoby z dystansem do życia i dużym poczuciem humoru. Jeżeli twoja partnerka lubi takie nieco przewrotne i nieoczywiste komunikaty, biżuteryjne dodatki z EKG serca na pewno wywołają na jej twarzy szeroki uśmiech i rozczulenie.

Jak czytać intencje nadawcy, który wręcza partnerce upominek w postaci bransoletki, naszyjnika lub kolczyków z symbolem EKG? Najlepiej z równie dużym humorem i fantazją! Nie oznacza to wcale, że takie miłosne wyznanie jest żartem. Wręcz przeciwnie – pod osłoną uroczego i zabawnego symbolu twój ukochany powierza ci w opiekę swoje rozedrgane, szaleńczo bijące serce. Czyż może być lepszy dowód miłości i oddania?

Biżuteria złota – wzór: AP532-4102, AP532-4104, AP532-4274; Apart.pl

Biżuteria złota – wzór: AP532-4102, AP532-4104, AP532-4274; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Wszyscy mówią: kocham cię!

Wydawałoby się, że najwięcej romantyzmu i magii mają w sobie zawoalowane wyznania miłosne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nazwać gorące uczucie po imieniu i powiedzieć ukochanej osobie wprost, jak bardzo jest dla nas ważna. Najlepiej za pomocą biżuterii z napisem Love! Ten prosty komunikat miłosny używany jest w każdym zakątku globu, a jego wymowa nie pozostawia pola do domysłów, bo chyba nie da się zapewnić ukochanej osoby o swoich uczuciach w bardziej bezpośredni sposób, prawda?

Jeżeli chcesz, żeby twoja druga połówka słysząc słowo na "L", zawsze myślała o tobie, modne i stylowe dodatki z tym wyznaniem będą idealnym prezentem walentynkowym. Do wyboru masz naszyjniki, zawieszki, kolczyki, bransoletki, romantyczne pierścionki, a także elementy biżuterii modułowej z kolekcji Charms i Beads. Bogaty wybór biżuterii z miłosnym wyznaniem w salonach Apart i na Apart.pl może przyprawić o zawrót głowy, ale jeżeli dobrze znasz swoją partnerkę, na pewno bez trudu znajdziesz upominek, który trafi w jej gust i poruszy serce. Prezent w postaci biżuterii z napisem "Love" będzie cieszył przez cały rok, bo przecież każdy dzień jest dobry, żeby powiedzieć: "kocham cię"!

Bransoleta srebrna z zawieszkami Beads – wzór: AP93-0403; Apart.pl

Bransoleta srebrna z zawieszkami Beads – wzór: AP93-0403; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij