fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Uniwersalny symbol miłości

Czerwone (choć nie zawsze!), symetryczne, idealne… Takie serce widzimy, gdy ktoś pyta o symbol miłości. Ten kształt – choć niewiele ma wspólnego z faktycznym anatomicznym sercem – jest jednym z najbardziej rozpoznawanych na świecie, obecnym w naszej kulturze na niemal każdym kroku. Szczególnie zaś ważny staje się w okolicy 14 lutego…

Z czym kojarzymy walentynki? Z widokiem splecionych dłoni na spacerze lub romantycznej kolacji, rozmarzonymi spojrzeniami i nieco zawstydzonymi uśmiechami. Z podarunkami wręczanymi i otwieranymi z lekkim, ale wyczuwalny drżeniem ekscytacji. I z serduszkami. Morzem serduszek. Czerwonych, różowych, złotych… W formie papierowych girland nad głowami zakochanych, neonów na ulicach, ozdobnych elementach menu i samym kształcie walentynkowych deserów i wielu walentynkowych podarunków…

Splecione łabędzie, kobiece biodra, owocowy afrodyzjak

Hipotez na pochodzenie tego kształtu jest wiele – od nawiązań mitologicznych przez anatomiczne podobieństwa z innymi częściami ciała po inspiracje światem przyrody. Bez względu jednak na to, czy uznamy – jak starożytni Grecy – że serce nawiązuje do obrysu kobiecych bioder, jako symbolu płodności, owoców popularnego w antyku sylfionu (z którego destylowano afrodyzjaki), czy – bardziej romantycznie – kształtu, który tworzą szyje par łabędzi (długodystansowców, jeśli chodzi o związki w świecie zwierząt), nie sposób zaprzeczyć, że serce i miłość to wyjątkowo dobrana para.

I nawet jeśli anatomicznie nasze serca niewiele mają wspólnego z tym kulturowym fenomenem graficznym, nadal traktujemy je jako siedzibę naszych uczuć. Czy ma to związek z tym szczególnym uczuciem w piersi, gdy poznajemy miłość swojego życia? A może bolesnym skurczem, który towarzyszy nam podczas zawodu miłosnego? Możliwe! I choć wiemy, że nauka już dawno przeniosła nasze uczucia do głowy, serce już zawsze pozostanie w centrum naszego emocjonalnego świata.

Kolczyki srebrne z cyrkoniami – wzór AP536-5578; Apart.pl

Kolczyki srebrne z cyrkoniami – wzór AP536-5578; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Biżuteria inspirowana miłością

Powróćmy jednak do walentynkowego anturażu, w którego ramach serce występuje w wielu wersjach. Jego rozpoznawalność sprawia, że ci, którym magiczne słowa przechodzą przez gardło z trudem, mogą skorzystać z tej niewerbalnej mocy, by wyrazić swoje uczucia. I to na rozmaite sposoby! Jego kształt często przybierają słodkie desery podczas romantycznej kolacji lub designerskie akcenty podczas wyjazdu we dwoje (niewiele kobiet oprze się mocy serca ułożonego z płatków czerwonych róż…). A jeśli wasza celebracja wymaga dodatkowego blasku, a wymaga go niemal zawsze, nic nie sprawdzi się lepiej niż serce w biżuteryjnej odsłonie.

Złoty pierścionek – wzór P-1172.01; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Szlachetne kruszce, takie jak złoto i srebro, są idealnym nośnikiem dla tego symbolu uczuć. W końcu miłość ma z nimi wiele wspólnego! Jest, jak one, trwała i odporna na czynniki zewnętrzne, co sprawia, że wybór biżuterii ze złota czy srebra podkreśla i wzmacnia ten aspekt związku. Wiedzą o tym jubilerzy Apart, dlatego wykorzystują ten motyw w rozmaitych połączeniach kruszców, kamieni szlachetnych, faktur i stylów. Od minimalistycznych pierścionków, które stawiają na samą formę, po połączenia z innymi symbolami i dodatkami. I właśnie te połączenia pozwalają na pełną dowolność przy doborze biżuteryjnego upominku walentynkowego. Stylowe i delikatne kolczyki ze złota żółtego lub białego podkreślą intencję miłosnego wyznania dzięki diamentom – kolejnemu uniwersalnemu symbolowi trwałego uczucia i stałości. Co zaś jeśli poszukujemy czegoś nieco barwniejszego? Warto wtedy postawić na akcenty w kolorze ognistej czerwieni, tradycyjnie łączonej z pasją, pożądaniem i temperaturą emocji w związku! Dekoracyjne złote detale zawieszki w kształcie serca doskonale łączą się z czerwoną emalią, która podbija ich szlachetność i dodaje odrobiny pikanterii tym niepozornym ozdobom. Czerwień nie jest jednak zarezerwowana jedynie dla żółtego złota. Jego biała odmiana lub srebro także doskonale komponuje się z kolorowym kamieniem oszlifowanym w kształt serca tworząc interesujący kontrast na palcu.

Zawieszka z żółtego złota z diamentami i emalią – wzór 220.450/R; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Te połączenia nie są zresztą zarezerwowane jedynie dla tego jednego kształtu. Wspominaliśmy wcześniej o tym przejmującym uczuciu, które odczuwamy w anatomicznym sercu na widok ukochanej osoby. O tym "przeskoku" w rytmie jego bicia, czymś, co bez wątpienia wykazałoby EKG naszego serca, a w jego zastępstwie pokaże to biżuteria z jego motywem. To nieco żartobliwe nawiązanie do momentu zakochania doskonale odnajduje się zarówno w formie pierścionka ze złota, jak i nieco bliżej właściwego serca – w formie naszyjnika m. in.: ozdobionego agatami – kamieniami wierności i – tak, zgadliście! – miłości.

Bransoletka z żółtego złota z diamentami – wzór 220.348; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Szczere uczucia, szczere intencje

Bez względu na to, w jakiej formie serca i serduszka będą towarzyszyć wam podczas tegorocznych walentynek, najważniejsza jest intencja, jaka się za nimi kryje. A jest nią celebracja tego wyjątkowego uczucia, które potrafi zdarzyć się dwa razy, choć nigdy w takiej samej formie. I w każdej swojej odsłonie zasługuje na to, co najlepsze… i zaklęte w kształcie serca!

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij