fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Tęsknotę za beztroską wyraź… swoją biżuterią

"Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady" stało się już kultowym hasłem, przypisywanym zmęczonym pracą w korporacjach ludziom. To synonim tego, czego najbardziej nam obecnie brakuje – wolności i swobody. Czy można poczuć ją bez konieczności dokonywania radykalnych zmian w życiu?

Z miłości do wolności

Praca, dom, dzieci. Obowiązki wynikające z bycia pracownikiem, rodzicem, przyjaciółką, dzieckiem swoich rodziców. Nasze życie podyktowane jest pełnieniem ról społecznych, a związane z nimi powinności często wypełniają nasze dni tak skutecznie, że nie ma w nich miejsca na swobodę i spontaniczność. Nic więc dziwnego, że często na liście naszych marzeń, najwyższe pozycje zajmują nie rzeczy materialne, ale doświadczenia, dzięki którym można poczuć zapomnianą wolność, swobodę i brak codziennie napotykanych ograniczeń. Marzymy o Bieszczadach, które stały się symbolem tego, co nieposkromione, niepodlegające regułom, naturalne i piękne. Marzymy o doświadczeniu wolności, która dotychczas była zarezerwowana wyłącznie dla ptaków. Próbujemy coraz to nowych sposobów na wzbicie się w przestworza, by posmakować nieograniczonych możliwości pokonywania przestrzeni. Latamy już nie tylko samolotami, próbujemy poczuć wolność frunąć na paralotni, skacząc ze spadochronem, szybując w szybowcach. Robimy to wszystko, by choć na chwilę wyrwać się z ram codzienności i doświadczyć upragnionej beztroski.

A co, jeśli nie mamy możliwości (czasowych lub finansowych), by wyjechać i porzucić wszystkie obowiązki na jakiś czas? Wtedy wolność możemy przywołać drobnymi rzeczami, np. ubraniami czy biżuterią. Już założenie czegoś kojarzącego się nam z wolnością może sprawić, że poczujemy jej moc, zmienimy nieco nasze podejście do codzienności i każdego dnia zaczniemy szukać okazji do poczucia wiatru we włosach, bez konieczności wyjazdów i zapewniania sobie ekstremalnych doznań.

Kolczyki z żółtego złota z diamentami i topazami – wzór 220.608; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Symbole wolności

Nie ma symbolu bardziej kojarzonego z wolnością niż ptaki. Ich nieograniczone możliwości pokonywania przestrzeni fascynują ludzi od czasów antycznych. Do dziś zachwycamy się ptakami i zazdrościmy im swobody. Atmosferę podobnej wolności poczujesz, dodając do swojej stylizacji motyw ptaków, choćby poprzez biżuteryjne dodatki. Zawieszka z kolibrem może stać się twoim amuletem. Majowie wierzyli, że ten malutki ptak jest posłańcem niosącym światło. Traktowali go jako przynoszący szczęście symbol Słońca i miłości. Dla nas ten najmniejszy ptaszek świata może posłużyć za naukę, że to, co najmniejsze, może nieść ze sobą wielkie szczęście i moc. Otaczanie się symbolem kolibra może pomóc nam doceniać drobne przyjemności. Tego pięknego ptaszka znajdziecie w kolekcjach Apart w postaci nie tylko zawieszek, ale także kolczyków zdobionych pięknymi, kolorowymi kamieniami oraz bransoletek, które zachwycą miłośniczki delikatnej biżuterii.

Koliber nie jest jedynym ptakiem, którego piękno uchwycono w biżuterii. Wśród propozycji Apart znajdziecie także pokaźne pawie, kolorowe papugi, kojarzone z wakacyjną wolnością flamingi, jaskółki, sowy, gołębie i wróble – wszystkie one uwiecznione w kolczykach, zawieszkach, bransoletkach i naszyjnikach.

Naszyjnik srebrny z cyrkoniami – motyl – wzór AP536-7081; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Wiosna w sercu

Obok ptaków największymi nosicielami wolności są motyle. Symbolizują także miłość, szczęście, odrodzenie i nadzieję na lepsze jutro, czyli wszystko to, czego szukamy przede wszystkim wiosną. W kolekcjach Apart znajdziecie setki biżuteryjnych propozycji, których motywem przewodnim jest motyl. Najczęściej występuje w bransoletkach i naszyjnikach. Bywa minimalistyczny i subtelny, a także bardziej spektakularny, z szeroko rozpostartymi skrzydłami zdobionymi kamieniami. Bardzo popularne są także kolczyki z symbolem motyla. Głównie sztyfty, choć nie tylko. Największy nasz zachwyt wzbudziły modele z kolorową emalią. Są w stanie tchnąć w naszą codzienność nieco radości i nadziei.

Nawiązaniem do wiosennego odrodzenia są również, a jakże, kwiaty. Jeśli sądzisz, że to motyw zbyt banalny, w którym nic już nie może cię zaskoczyć, zobacz, na ile sposobów został zinterpretowany przez markę Apart. Kolekcja biżuterii z motywem kwiatowym liczy setki modeli. Są wśród nich te z kamieniami (agatem, szafirem, perłą, bursztynem), jak i bez. Modele ze złota, jak i srebra. Wzory przypominające różę, kwiat lotosu czy niezapominajkę. Delikatne i wyraziste formy. Spośród tylu propozycji nietrudno będzie znaleźć biżuterię najbliższą swojemu sercu, która najpełniej wyrażałaby nasze pragnienia, potrzeby i tęsknoty.

Płatna współpraca z Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij