fot. Getty Images
Podziel się:
Skopiuj link:

So Trendy - wiosna przyszła i tak!

Koronawirus wywrócił nasz świat do góry nogami, ale my wciąż chcemy być trendy, So Trendy!

Zwykle o tej porze robiłyśmy wiosenne porządki, uzupełnialiśmy ubrania o wiosenne trendy i umawiałyśmy się do ulubionego fryzjera, by przejść wiosenną metamorfozę.
Koronawirus wywrócił nasz świat do góry nogami! Wiosna za oknem w pełni –zaczyna pachnieć, wyglądać, rozkwitać, a my w piżamach, szlafrokach i dresach wymyślamy coraz to bardziej skomplikowane zabawy dla coraz bardziej znudzonych dzieci, uczymy się lepić pierogi i pracujemy na home office (piszę to w piżamie). Patrzymy na realny świat przez szybę. Akcja #zostańwdomu coraz bardziej daje nam w kość. Coraz trudniej o uśmiech, życzliwość, spokój ducha.

Ten numer, który oddajemy dzisiaj, zaczęliśmy planować ponad miesiąc temu. Miał być o trendach, ciekawych zjawiskach, gorących tematach. Miało być trendy, So Trendy. Kilka tygodni zmieniło tak wiele…

Gdyby wziąć pod uwagę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, o czym huczą największe serwisy informacyjne i piszą największe gazety, musielibyśmy stworzyć wydanie So Corona! Jednak postanowiłam, że pójdziemy pod prąd.

Dajemy Ci magazyn na przekór. Zostajemy przy trendach. Próbujemy poczuć wiosnę, taką jaką ją znamy, taką jaką znaliśmy wcześniej. Dać prztyczka w nos koronawirusowi i temu, co zrobił z naszym życiem, co zrobił z life stylem!

Kwiecień w So Magazynie jest i będzie So Trendy – z kolorową modą, najmodniejszymi makijażami i grą w zielone. Choć nie możemy wychodzić z domów, a tym bardziej podróżować, wraz z Olą Lipecką zapraszamy Cię na wirtualną wycieczkę do Paryża, Moskwy i Egiptu, i to za jeden uśmiech. Kamila Żyźniewska zachęci Cię do odsłaniania nóg (choćby na balkonie!) i noszenia wiekowych szortów. Opowie też o słodkich, zadziornych i ultra kobiecych groszkach, a Marta Urbaniak zaprosi Cię do "pazurkowego imperium" Marzeny Kanclerskiej.

Processed with VSCO with c5 preset

Processed with VSCO with c5 preset

Źródło: Marzena Kanclerska / archiwum prywatne

Nie wiesz, co zrobić w domu na kwarantannie? Przewietrz swoją szafę i poczuj się lekko niczym nasiona dmuchawca! Inspiracją niech będzie historia Ani Grzelczak, z którą porozmawiała Patrycja Ceglińska. To prawdziwa minimalistka, która nosi bikini sprzed 15 lat, a w szafie na cały sezon ma nie więcej niż 50 ubrań. Można? Można!

Masz w domu dzieci, które tęsknią za szkołą? Zabaw się w czarodzieja, jak Przemek Staroń – polski nauczyciel, który został nominowany do prestiżowej nagrody Global Teacher Prize, czyli "nauczycielskiego Nobla". Przeczytaj wywiad Katarzyny Gargol i spróbuj oddolnie zmienić polską edukację. Abrakadabra Bęc!

Pod koniec dnia, nawet jeśli był pełen ciekawych pomysłów, z pewnością w Twojej głowie pojawią się pytania o przyszłość. Co będzie po koronawirusie? Czy będę mieć pracę? Czy biznes przetrwa? Czy będzie jakaś rewolucja? Jak koronawirus zmieni świat? Pytasz, boisz się, masz mętlik w głowie. Na wiele z tych pytań na bieżąco szuka odpowiedzi ekspertka od prognozowania i trendów przyszłości Natalia Hatalska. O świecie po koronawirusie opowiedziała Katarzynie Gargol.

Źródło: Milka Świtalska / So Magazyn

Czy ja wspomniałam już o gwieździe numeru? Twarzą wydania So Trendy jest nie kto inny, jak sama Sandra Kubicka, która w tle pachnących kamelii, tropikalnych bananowców i egzotycznych kaktusów opowiada o swoim zawodzie pełnym cieni i blasków. Spotkałyśmy się na sesji w przepięknym Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie dzień przed jej wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Miała zostać na dłużej, pokazać Polskę narzeczonemu, spotkać się z rodziną. Nie zdążyła. 24 godziny później była już w samolocie do USA, ostatnim, jaki wylatywał z Polski przed zamknięciem granic. Koronawirus wstrzymał świat, wstrzymał też life style – produkcję sesji, pokazy mody, festiwal w Cannes, MET Galę. Nasza sesja w egzotycznej oranżerii była najprawdopodobniej jedną z ostatnich, jeśli nie ostatnią, jaką zrealizowano w polskich mediach kobiecych przed koronawirusem. Wierzę, że to przejściowe, że wszystko już niebawem wróci do normy…

Przekazuję ten wywiad i tę sesję autorstwa Milki Świtalskiej, a także cały numer So Trendy, udając że nic się nie stało. Jak śpiewała Kayah, "wiosna przyjdzie i tak…" i przyszła, nawet jeśli patrzymy na nią tylko przez szybę lub na zdjęciach z ogrodu w Powsinie. Niech rozkwitnie w Tobie! Niech się zrobi So Trendy!

Nowe wydanie So Magazynu już 3 kwietnia od godziny 18. Zaglądaj do nas jak najczęściej!

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij