fot. 123RF
Podziel się:
Skopiuj link:

So Fairy - grudniowa bajka nie dla najmłodszych

Dlaczego kobiety to księżniczki? Co trzeba mieć w sobie, by stworzyć "Kwiat jabłoni" i jak żyją Polacy w baśniowej Laponii, czyli grudniowe wydanie So Magazynu. Warto przeczytać od deski do deski.

W sklepach kolejki jak za komuny, odwieczne dylematy, co w tym roku kupić babci ("ja nic wnusiu nie chcę, wszystko mam") i perspektywa Wigilii, podczas której istnieje duże ryzyko, że znów nie dogadamy się w sprawie polityki. Gdzieś w konsumpcyjnej gorączce i korkach sens świąt topnieje niczym śnieżynka na dłoni. Tymczasem czym są święta? Dla jednych, w tym dla mnie, będzie to doświadczenie religijne, powrót do wyjątkowego momentu w historii ludzkości, narodzin Boga na Ziemi. Dla drugich czas spotkań z ludźmi, których kochamy, a dla jeszcze innych okres refleksji i wyciszenia.

Niezależnie od tego, co rozumiemy pod pojęciem "Bożego Narodzenia" dla wszystkich nas jest to czas – tak byśmy chcieli – magiczny. Czekamy na tę bajkę cały rok i choć rzeczywistość zwykle przynosi rozczarowanie.

I właśnie dlatego grudniowy So Magazyn postanowiliśmy stworzyć pod hasłem "So Fairy". Jednak nie będzie to infantylna bajka o jednorożcu czy Świętym Mikołaju rodem z reklamy popularnego napoju. "Kwiat Jabłoni", czyli Kasia i Jacek, opowiedzą o spełnianiu marzeń, dzieciństwie u boku sławnego taty Kuby Sienkiewicza i małych polskich miasteczkach, które łakną nowej dobrej muzyki niczym dzieci śniegu na Gwiazdkę. Wszystko okraszone przepiękną ilustracją Anety Klejnowskiej.

Źródło: Aneta Klejnowska

Kasia Gargol zajrzy do polskiej pary – Agi i Konrada– mieszkającej w baśniowej Laponii. Kamila Żyźniewska opowie historię słynnej modowej surrealistyki – Elsy Schiaparelli.

Źródło: Moosiatko (Marta Streng) dla Tyszert Brand

Skoro mowa o śnie, wśród bohaterów grudniowego numeru "So Fairy" pojawi się m.in. trener snu Cristiano Ronaldo oraz Bartek Kieżun – znany podróżnik kulinarny, który opowie o magicznych smakach słonecznej Portugalii, a zachętą do przeczytania wywiadu i wypróbowania portugalskich przepisów niech będzie ilustracja Marleny Stawarz z MAD Illustrators.

Źródło: Marlena Stawarz / MAD Illustrators

Na deser, a właściwie zamiast musztardy (kto przeczyta wywiad, ten zrozumie kontekst), bardzo szczery wywiad z kobietą, która dokonała rewolucji seksualnej w sypialniach Polek i Polaków. Czy wierzy w prawdziwą miłość? Czy kobiety to małe księżniczki i dlaczego z seksem jest jak z "Piękną i Bestią"? Tego dowiecie się z rozmowy z Blanką Lipińską.

Źródło: Blanka Lipińska w obiektywie Katarzyny Kiełbasińskiej / So Magazyn

Polecam grudniowe wydanie So Magazynu – nie tylko na Święta!

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij