fot. Getty Images
Podziel się:
Skopiuj link:

So Dancing - taniec, który wyzwala!

Mamy karnawał – nieco inny niż zwykle – w cieniu informacji o płonących lasach w Australii, ociepleniu klimatu, koronawirusie i Brexicie, ale jednak! Karnawał trwa w najlepsze, zapraszając do tańca i dobrej zabawy tych, którzy zwykle podpierają ściany, i właśnie o tańcu opowiemy wam w najnowszym numerze So Magazynu. Zatem zaczynamy So Dancing!

Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela

Gwiazdami numeru są Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela – roztańczona para polskiego show-biznesu. Młodzi, energetyczni, złożeni z kontrastów tworzą małżeństwo, o jakim marzy wielu z nas – pogodne, słuchające się wzajemnie, wspierające. Na Instagramie wyglądają hollywoodzko i nierealnie, ale po spotkaniu z nimi mam wrażenie, że dokładnie tacy są. Nie udają.

Choć znają się zaledwie od dwóch lat, mają za sobą już huczny ślub i narodziny dziecka, a co w najbliższych planach? O tym wszystkim przeczytacie w nowym wydaniu So Magazynu. Rozmowie towarzyszy roztańczona sesja zdjęciowa, którą zrealizowała Kala Kiełbasińska.

Zdjęcia dla SoMagazyn</p> <p>fot. Kala Kiełbasińska

Zdjęcia dla SoMagazyn

fot. Kala Kiełbasińska

Źródło: Kala Kiełbasińska dla So Magazynu

Kasia Dziurska i Emil Gankowski

Na naszym magazynowym parkiecie pojawi się jeszcze jedna znana para. To Kasia Dziurska i Emil Gankowski, których mogliście oglądać w programie "Dance Dance Dance". Jak udział w telewizyjnym show wpłynął na ich codzienność i co dał im taniec? Dowiecie się z rozmowy, którą przeprowadził dla nas Damian Gajda.

Źródło: East News

Blake McGrath - chrześcijański tancerz z kaloryferem i różańcem na brzuchu

Taniec to praca ciałem, a to wyjątkowo piękne posiada tancerz, choreograf i piosenkarz Blake McGrath, który współpracował z takimi gwiazdami, jak Madonna, Britney Spears czy Janet Jackson. O tańcu, który wyzwala, o wierze w Boga i pokonywaniu własnych słabości amerykański artysta opowiedział Bartkowi Fetyszowi.

Kashira - roztańczona Polka w Brazylii

Skoro taniec, to karnawał, skoro karnawał to latynoamerykańskie rytmy, a skoro latino to oczywiście Brazylia, a tam właśnie przebywa obecnie Kashira – Polka, która co roku wyjeżdża do Rio, by wziąć udział w najsłynniejszym na świecie karnawale. Dumnie reprezentuje nasz kraj, swoim tanecznym talentem nie ustępując największym tancerkom Południa.

Źródło: Instagram

Cekinowy zawrót głowy i historia disco

Kashira z pewnością wie, że w tańcu ważną rolę odgrywa kreacja. Zatem w dziale moda piszemy o arcyciekawym detalu karnawałowych sukni – cekinie. Jak to się stało, że z grobowca Tutenchamona przeniósł się na bikini i dlaczego jeszcze kilka dekad temu kobiety nosiły na sukienkach żelki? Dowiedzcie się z tekstu Kamili Żyźniewskiej, która w tym numerze pisze również o fenomenie disco lat 70. i słynnym nowojorskim Studio 54.

Portrait of Cher 1972

Portrait of Cher 1972

Źródło: Getty Images

Tracy Anderson, terapeutyczna moc tańca i chwila oddechu

W najnowszym numerze So Dancing przeczytacie również o Tracy Anderson – fitness guru gwiazd Hollywood, która stworzyła metodę, dzięki której możesz mieć ciało tancerki bez tańca. Kontrowersyjne? A jakże, ale skuteczne! Marta Urbaniak opowie wam też więcej o terapeutycznej roli tańca.

Źródło: Instagram.com

Prawdziwe życie baletnicy

Na każdej dyskotece jest przerwa na tzw. "wolny". Nie inaczej jest i w roztańczonym So Magazynie. Chwilą wyciszenia niech będzie rozmowa z Anetą Wirą-Ostaszyk – tancerką Polskiego Baletu Narodowego. Anorektyczka, która nie jada ciastek, zorientowana na sukces perfekcjonistka, piękna kobieta o brzydkich stopach? Prawda jest inna.

Źródło: SimpleDancersLife

Muralowy świat Bruno Althamera

W So Dancing znajdziecie też wciągającą rozmowę z Bruno Althamerem, autorem najbardziej znanych warszawskich murali, którą dla So Magazynu przeprowadziła Katarzyna Gargol. To on m.in. stworzył streetartową postać Kory czy Czesława Niemena. Ta pierwsza śpiewała o karnawałowym Buenos Aires. Ten drugi żył w czasach, gdy rodziły się polskie dyskoteki, a na imprezach śpiewano o płonącej stodole.

Źródło: East News

Wspominałam o deserze? Co powiecie na przepis na pyszne gofry, które poleca nam tancerka baletu Aneta? Tak, tak, ona też jada desery! Mała rzecz, a cieszy.

Rozpoczynamy roztańczony weekend z So Magazyn - So Dancing! Zaczynamy dzisiaj o 18. Odwiedzajcie nas przez cały weekend!

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij