fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Skarby każdej mamy

Wiele z nas pieczołowicie przechowuje przedmioty, które przywołują piękne wspomnienia i są źródłem wzruszeń. Nie muszą to być wcale drogocenne klejnoty – o wiele ważniejsza okazuje się bowiem ich wartość wynikająca z warstwy symbolicznej, związanej z osobistymi skojarzeniami. Duża część z tych pamiątek odnosi się do macierzyństwa – to w końcu bardzo istotny element życia, źródło zarówno trosk, jak i wzruszeń. Nic więc dziwnego, że w szkatułce z najcenniejszymi skarbami przedmioty związane z rolą mamy zajmują tak istotne miejsce!

Piękna pamiątka nie musi być aż tak dosłowna, jak zdjęcie z ciążowego USG czy pierwsze buciki maluszka. W szkatułce ze skarbami znaleźć można wiele innych przedmiotów, które przywołują w pamięci ważne wydarzenia z życia. Zajrzyjmy do jednej z takich ozdobnych szkatułek (pięknych zarówno z zewnątrz, jak i z powodu bogatego wnętrza)!

Pamiątki narysowane dziecięcą rączką

Pierwsza laurka narysowana w przedszkolu, list z kolonii, a może jeden z obrazków, przedstawiających waszą rodzinę? Rysunki i korespondencja, nakreślone ręką dziecka, mają ogromną wartość sentymentalną. Są świadectwem bliskości, przywiązania, a jednocześnie dziecięcej beztroski i niewinności. Pokazują świat z perspektywy kilkulatka – świat, w którym mama zajmuje najważniejsze miejsce. Jest obrończynią, drogowskazem, opoką, nauczycielką, towarzyszką… Wszystko to znajduje wyraz w narysowanym na laurce kwiatku czy nieco schematycznym przedstawieniu domu i otaczających go postaci. Dla mamy każdy taki obrazek – choć na pewno nieidealny – jest prawdziwym dziełem sztuki, a jego wartość jest wyższa niż jakiegokolwiek obrazu namalowanego przez jednego z najsłynniejszych mistrzów. Stanowi też jedną z najważniejszych pamiątek, która nawet wiele lat później (gdy dziecko jest już zupełnie dorosłe) wywołuje silne wzruszenie.

Ambasadorka marki Apart Monika Bagárová z Mamą w biżuterii na Dzień Mamy; Apart.pl

Ambasadorka marki Apart Monika Bagárová z Mamą w biżuterii na Dzień Mamy; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Biżuteria z motywem odwołującym się do macierzyństwa

Miejsce w szkatułce z pamiątkami czeka również na symboliczną biżuterię – taką, którą mama dostała od swojego dziecka lub która upamiętnia tak ważną chwilę, jak narodziny maluszka. Biżuteryjny upominek dla mamy może mieć różne formy – naszyjnika z napisem "mama" (trudno o czytelniejszy symbol), zawieszki w kształcie serca, bransoletki z motywem dziecięcych stópek (to idealny prezent na baby shower!) czy charmsa w kształcie wózka, grzechotki lub malutkich bucików. Każdy z tych dodatków to piękny sposób na wyrażenie miłości, troski i wdzięczności, a jednocześnie wspaniała i trwała pamiątka. Biżuteria wysokiej jakości przez długie lata będzie bowiem cieszyć oko, a jej miejscem będzie nie tylko szkatułka! Mama założy ją na wiele okazji i potraktuje jak cenny i osobisty talizman.

Bransoletka z elementami z żółtego złota i koralikami – Mama – wzór AP534-9683; Apart.pl

Bransoletka z elementami z żółtego złota i koralikami – Mama – wzór AP534-9683; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Zasuszone kwiatki i inne symboliczne drobiazgi

Wartość pamiątek wynika nie tylko z ich fizycznej formy, lecz także z emocji, jakie im towarzyszą. Dlatego w szkatułce mamy znajdą się drobiazgi, których znaczenie jest czytelne tylko dla kilku osób. Mogą to być zasuszone kwiaty, które wiele lat temu na spacerze zebrało dziecko, a następnie podarowało ukochanej mamie, lub kamyki znalezione na plaży podczas pierwszego wspólnego wyjazdu. To określona sytuacja i intencja nadaje im prawdziwe znaczenie. Z każdym z takich przedmiotów wiąże się bowiem jedyna w swoim rodzaju opowieść!

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij