fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Perły – drogocenne klejnoty z morskich głębin. Piękny prezent dla mamy

Biżuteria z perłami to synonim klasycznej elegancji. Przez lata stanowiła oznakę luksusu oraz zdobiła uszy i szyje szlachetnie urodzonych dam. Kochała je Coco Chanel, z umiłowaniem nosiły cesarzowe i królowe. Dziś perły przeżywają prawdziwy renesans i chętnie sięgają po nie kobiety z różnych zakątków świata. W końcu stanowią prawdziwy cud natury – niekiedy nazywa się je nawet morskimi diamentami. Mają też bogate znaczenie symboliczne. Od lat ich wytworny blask łączy się m.in. z... macierzyństwem. Dlatego też biżuteria z pereł stanowi doskonały pomysł na prezent dla mamy – elegancki, trwały i niosący wiele pięknych znaczeń.

Wokół pereł narosły liczne mity i legendy. Niegdyś ich powstanie łączono z narodzinami Afrodyty, wierzono, że są łzami nimf albo że pojawiają się w miejscu, gdzie tęcza spotyka się z taflą wody. Prawda jest jednak taka, że to właśnie pochodzenie pereł w dużym stopniu odpowiada za ich wyjątkowość. Nie powstają bowiem w skorupie ziemskiej, jak inne wykorzystywane w jubilerstwie kamienie i minerały, lecz w organizmach skorupiaków – przede wszystkim określonych gatunków małży. Gdy do muszli dostaje się ciało obce (np. ziarenko piasku), zaczyna być pokrywane kolejnymi warstwami specjalnej masy, która niebawem twardnieje. Reakcja obronna mięczaka sprawia, że powstaje perła – szlachetna, pełna blasku i jedyna w swoim rodzaju.

Ambasadorka marki Apart Monika Bagárová z Mamą w biżuterii z kolekcji Perły; Apart.pl

Ambasadorka marki Apart Monika Bagárová z Mamą w biżuterii z kolekcji Perły; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Perły pełne dobrych życzeń i pięknej symboliki

Perły symbolizują ponadczasowe piękno i nieprzemijającą elegancję, co sprawia, że stanowią wyjątkowy i wyrafinowany upominek. To synonim klasy i dobrego gustu. Niektórzy kojarzą je z czystością, wiernością, zdrowiem lub bogactwem – niosą więc szereg pozytywnym znaczeń. Ze względu na szlachetne piękno, nieskazitelny blask i kulisty kształt bywają metaforycznie łączone z doskonałością. Przypisuje się im też działanie ochronne oraz przynoszące szczęście.

Co więcej, perły w niektórych kulturach są powiązane z małżeńskim dobrostanem, stając się tradycyjną biżuterią panny młodej. W krajach romańskich istnieje nawet tradycja, zgodnie z którą matki obdarowują swe wychodzące za mąż córki naszyjnikiem z pereł, które symbolizują trwały związek i szczęśliwe macierzyństwo. Perła ma być bowiem owocem niemal matczynego poświęcenia i miłości. Biżuteria z perłami stanie się więc idealnym, symbolicznym upominkiem dla mamy (nie tylko na Dzień Matki!), który będzie towarzyszyć jej przy różnych okazjach.

Bransoletka z żółtego złota z diamentem i perłami – wzór 110.974; Apart.pl

Bransoletka z żółtego złota z diamentem i perłami – wzór 110.974; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Biżuteria z perłami – pełna szyku i klasy

Perły zdobią naszyjniki, kolczyki, bransoletki, a nawet pierścionki. Pięknie komponują się zarówno ze złotem, jak i srebrem, a także z kamieniami szlachetnymi i ozdobnymi (choć solo również prezentują się imponująco). Niekiedy występują w zestawie z zawieszkami, które wzmacniają symboliczne znaczenie pereł – jak serce, znak nieskończoności lub czterolistna koniczynka.

Najbardziej klasycznym modelem biżuterii z perłami jest naszyjnik w formie długiego sznura, ale klejnoty te zdobią też kolczyki i bransoletki o bardziej nowoczesnych, minimalistycznych formach. Biżuteria z perłami to w końcu doskonała propozycja nie tylko na wieczór i specjalne okazje (jak ślub), lecz także na co dzień. Warto pamiętać, że perły świetnie odnajdują się w biznesowym czy biurowym dress codzie.

Kolczyki z białego złota z brylantami i perłami – wzór 103.203; Apart.pl

Kolczyki z białego złota z brylantami i perłami – wzór 103.203; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Strzałem w dziesiątkę okażą się delikatne kolczyki-sztyfty ozdobione pojedynczymi perłami, subtelne łańcuszki z perłową zawieszką czy szalenie modne sznurkowe bransoletki. Trudno też przejść obojętnie obok ozdobionych perłami kaskadowych naszyjników, wracających do łask chokerów lub klasycznych bransoletek w formie sznura pereł. Każdy z tych dodatków doskonale sprawdzi się w roli prezentu!

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij