fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Od samej siebie… dla samej siebie, czyli prezenty zawsze trafione

Jeśli chcesz mieć pewność, że prezent, który otrzymasz, będzie w pełni trafiony, to najlepiej... wybierz go sama dla siebie. I nie mówimy tu wcale o wyręczaniu bliskich osób w dokonywaniu zakupów czy szukaniu pomysłów na upominek! W końcu kto powiedział, że z okazji Dnia Kobiet nie możesz obdarować sama siebie? To świetna okazja, by zadbać o własny komfort, skupić się przez chwilę na osobistych potrzebach i pozwolić sobie na odrobinę samodbałości.

Święto, które obchodzimy 8 marca, początkowo związane było przede wszystkim z ruchem na rzecz praw kobiet. Dziś to znaczenie nieco się zatarło, a Dzień Kobiet stał się po prostu pretekstem do zrobienia czegoś miłego dla partnerek, żon, koleżanek, mam. Tradycyjnie to mężczyźni wręczają bliskim im paniom upominki – ma to być znak sympatii, docenienia, zaangażowania. Wierzymy jednak, że 8 marca to też świetna okazja, by przyjrzeć się bliżej relacji z samą sobą, zadbać o swój dobrostan i otoczyć się opieką. To idealny moment, by po prostu zrobić coś miłego dla samej siebie – bez żadnych wyrzutów sumienia!

Coś rozpieszczającego: masaż

W Dzień Kobiet warto się odrobinę rozpieścić! Świetnym upominkiem dla samej siebie okaże się więc masaż: gorącymi kamieniami, czekoladą, relaksacyjny... Wybór jest naprawdę szeroki, możesz więc dopasować jego rodzaj i intensywność do własnych upodobań. W końcu to ty najlepiej wiesz, na co masz ochotę. Masaż stanie się idealnym sposobem na chwilę błogiego odprężenia – w czasie zabiegu cała uwaga będzie skupiona na twoich potrzebach. Nie tylko przyniesie ulgę napiętym mięśniom pleców i barków, lecz przede wszystkim ukoi nerwy, pozwoli się wyciszyć i zregenerować siły.

Bransoletka ze stali szlachetnej z kryształami – wzór EL534-6485; Elixa/Apart.pl

Bransoletka ze stali szlachetnej z kryształami – wzór EL534-6485; Elixa/Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Coś pięknego: stylowa biżuteria dla samej siebie

Prezent dla samej siebie z okazji Dnia Kobiet może być też zupełnie materialny. Ważne, by sprawił ci prawdziwą przyjemność! Nie od dziś wiadomo, że świetnym upominkiem na różne okazje jest elegancka biżuteria. Jeśli wybierzesz ją sama dla siebie, na pewno będzie pasować do twojego stylu, osobowości i temperamentu. Pierścionek będzie miał idealny rozmiar, kolczyki dopełnią stylizację z ulubioną sukienką, a bransoletka stworzy komplet z często noszonym naszyjnikiem.

Warto wybrać dodatek piękny i symboliczny – taki, który każdego dnia przypomni o twojej wewnętrznej sile i o tym, że powinnaś dbać o własne potrzeby. Interesującą propozycją okaże się np. bransoletka z symbolem nieskończoności, któremu łatwo nadać bardzo osobiste znaczenie. Prosty, matematyczny znak można bowiem odnieść do świata uczuć i więzi, a jedna z interpretacji traktuje go jako przypomnienie o trwaniu w określonym postanowieniu. Motyw ten bywa też traktowany jako symbol panowania nad własnym losem i nieustającego rozwoju osobistego.

Nieco przewrotnym prezentem dla samej siebie będzie też biżuteria z motywem kwiatowym. W końcu kwiaty (zwłaszcza goździki) należą do popularnych upominków, jakie panowie wręczają z okazji Dnia Kobiet. Biżuteria okaże się jednak dużo trwalsza i bardziej szlachetna – a dzięki temu przez długi czas będzie przypominać o tym, że czasem warto spełniać swoje zachcianki.

Pierścionek ze stali szlachetnej – wzór EL527-1842; Elixa/Apart.pl

Pierścionek ze stali szlachetnej – wzór EL527-1842; Elixa/Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Coś rozwijającego: kurs lub warsztat

8 marca może stać się również pretekstem do samorozwoju. Inwestycja we własne pasje i kompetencje to jeden z najlepszych upominków, jaki możesz sobie sprawić z tej okazji! Co więcej, prawdopodobnie zwróci się wielokrotnie. Będzie jednocześnie pięknie nawiązywać do idei, które leżały u podstaw ustanowienia Dnia Kobiet – rozwoju, równości, samodzielności…

W ramach prezentu dla samej siebie zapisz się więc na kurs lub warsztat, który zawsze chciałaś odbyć. To może być kurs gotowania, szycia, haftu krzyżykowego, kreatywnego pisania, mindfulness, fotografii, wystąpień publicznych… Cokolwiek, co według ciebie wzbogaci twoje życie, pozwoli rozwijać zainteresowania i umiejętności. Cokolwiek, co po prostu sprawi ci przyjemność i przyniesie satysfakcję!

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij