fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Nieskończenie piękna, nieskończenie silna, nieskończenie stylowa…

Projektanci biżuterii chętnie czerpią z popularnych symboli i motywów. Biżuteria to bowiem nie tylko piękna ozdoba, lecz także sposób na przekazanie światu pewnego przesłania. Ma znaczenie symboliczne i pozwala zamanifestować wartości, pasje, przekonania. Jednym z najpopularniejszych motywów, które pojawiają się na bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach jest znak nieskończoności. Idealnie pasuje do kobiet, z których każda jest nieskończenie piękna, silna i stylowa. I każda zasługuje na to, by cały świat się o tym dowiedział!

Symbol nieskończoności nie ma ani początku, ani końca – wygląda jak ułożona na boku ósemka. Jest ściśle związany z matematyką. To właśnie angielski uczony, John Wallis, w 1655 roku po raz pierwszy w taki graficzny sposób ujął matematyczne zagadnienie nieskończoności. Jednak znak ten już dawno wykroczył poza ramy nauki i skomplikowanych równań. Jest metafizyczny, przesycony filozofią. Kryje w sobie tajemnicę wieczności, płynnego przenikania się przeszłości z przyszłością. Oznacza też z jednej strony wyzbycie się ograniczeń, z drugiej – trwałość, niezmienność, ponadczasowość. Niektórzy wierzą nawet, że ten charakterystyczny symbol ma pomóc panować nad własnym losem.

Nieskończenie piękna biżuteria dla silnej kobiety

2100_UE_ALL 109.589

Pierścionek z żółtego złota z diamentem – wzór 109.589; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Nic dziwnego, że z tak bogatą symboliką znak infinity zajmuje ważne miejsce w biżuteryjnych kolekcjach. Piękne dodatki z charakterystycznym motywem można znaleźć w ofercie marki Apart. Symbol ten zdobi naszyjniki, bransoletki, kolczyki, a nawet pierścionki. Doskonale prezentuje się w wydaniu minimalistycznym – jako delikatna zawieszka do łańcuszka lub wykończenie kolczyków-sztyftów. Miłośniczki bardziej wyrazistej biżuterii docenią natomiast złoty naszyjnik ze znakiem nieskończoności wysadzanym diamentami czy bransoletkę z tym motywem uzupełnioną perłami.

2100_UE_ALL_ AP534-1135 AP534-1175

Bransoletka srebrna pozłacana z cyrkoniami – wzór AP534-1175; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Znak infinity pięknie komponuje się też z innymi motywami. Często pojawia się w towarzystwie serca, innym razem zdobi biżuterię w duecie z przynoszącą pomyślność czterolistną koniczyną lub drzewkiem szczęścia. Może być traktowany jak swego rodzaju talizman. W każdym wydaniu prezentuje się bardzo stylowo i niesie ze sobą ważny przekaz.

Motyw nieskończoności to bowiem wiadomość dla całego świata – nosząca go kobieta jest nieskończenie piękna i nie boi się spełniać marzenia! Nie zważa na ograniczenia, a jednocześnie wie, w czym tkwi ponadczasowy urok – w sile charakteru i świadomości własnej mocy. Wybierając biżuterię z symbolem infinity, udowadnia, że dobrze wie, jak to wszystko zamanifestować – i to w niezwykle stylowy sposób. Prawda jest bowiem taka, że znak nieskończoności może oznaczać... dokładnie to, co chcesz! Nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać mu własną, osobistą wymowę.

Nieskończenie stylowe dodatki z ważnym przekazem

2100_UE_ALL ap531-3646

Bransoletka srebrna pozłacana – wzór AP531-3646; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Za pomocą biżuterii ze znakiem nieskończoności można wyrazić bardzo wiele. To bowiem doskonały pomysł na upominek dla bliskiej osoby – i to upominek, który mówi więcej niż tysiąc słów. Bransoletka ze znakiem nieskończoności jest bardzo często ofiarowywana jako symbol silnej przyjaźni. Ma pokazywać, że łącząca dwie osoby relacja będzie trwać wiecznie – na przekór mijającym latom, różnicom zdań, nawarstwiającym się obowiązkom. Na dobre i na złe. Motyw infinity staje się synonimem trwałości i lojalności.

Symbol nieskończoności to też znak wiary w ponadczasowy wymiar miłości i w trwałość związku. Biżuteria z tym wzorem wręczona ukochanej osobie stanie się obietnicą niekończącego się uczucia, wyrazem siły miłości. Oznacza wierność, stałość i silne przywiązanie. Wręczenie i noszenie tego amuletu stanie się więc z jednej strony sposobem na pokazanie światu mocy waszej miłości, z drugiej – talizmanem, podsycającym płomień uczucia. Pięknym gestem będzie też noszenie pasującej biżuterii – kompletu bransoletek z motywem infinity zaprojektowanych specjalnie dla par.

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij