fot. APART.pl
Podziel się:
Skopiuj link:

Nieskończenie kreatywna, nieskończenie wytrwała. Najpiękniejsze oblicza kobiecości

Kobiecość to nieskończone pokłady siły, mądrości, ciepła oraz piękna. Wyjątkowość kobiecej natury zasługuje na szczególne ukoronowanie, a biżuteria z symbolem nieskończoności sprawdzi się w tym celu idealnie. Odkryj znaczenie tego znaku i wybierz najpiękniejsze dodatki z motywem nieskończoności dla ukochanej kobiety.

Choć znak nieskończoności ma wiele znaczeń, nie przez przypadek łączymy go często z kobiecością. Nieskończoność siły, czułości, piękna i wytrwałości w dążeniu do celu to cechy, które zdecydowanie wyróżniają kobiety i czynią je wyjątkowymi. Nie bez powodu nieskończoność łączy się także z macierzyństwem. Niewyczerpane pokłady czułości i ciepła matki to najwspanialszy akt bezwarunkowej miłości, a także warunek trwania kolejnych pokoleń. Nadchodzący Dzień Kobiet jest idealną okazją, by podziękować każdej kobiecie za jej nieskończone dobro. Biżuteria z motywem nieskończoności zachwyci mamę, siostrę, przyjaciółkę i wybrankę serca. Nosząc taki symbol w pięknej oprawie, z pewnością każda z nich poczuje się wyjątkowa.

Znak nieskończoności – pochodzenie i symbolika

Obecnie nieskończoność wyraża się charakterystycznym znakiem przypominającym leżącą ósemkę, jednak zanim nadano jej ten symbol, była ilustrowana na różne sposoby. Zjawisko wieczności nieskończoności fascynowało ludzi od wieków, a pierwsze teorie na jej temat pochodzą już ze starożytności. Przez długi czas nieskończoność utożsamiono ze słońcem. Uważano je za odwieczną prasiłę, której ziemskim odpowiednikiem był ogień. Słońce i ogniste płomienie to źródła ciepła i warunek przetrwania, ale także niszczycielski i kapryśny żywioł, który zarówno dawał życie, jak i je odbierał. Kult solarny był obecny m.in. w wierzeniach Greków, Azteków i Persów, a także w kulturze Słowian. Za pradawny odpowiednik współczesnego symbolu nieskończoności można uznać celtyckie węzły lub ilustrację węża z ogonem w pysku. Ten drugi znak, zwany Uroborosem, pojawiał się równolegle w starożytnym Egipcie i w Grecji. Jego dosadna symbolika oznaczała ciągłe odradzanie się, trwające przez wieczności.

Pierwsze naukowe teorie o nieskończoności możemy znaleźć w pracach Arystotelesa i jego następców, ale twórcą funkcjonującego do dziś symbolu leżącej ósemki jest John Wallis, angielski duchowny i uczony, który po raz pierwszy wprowadził ten znak w 1655 r. i używał go konsekwentnie we wszystkich swoich pracach. Trudno powiedzieć, co zainspirowało naukowca do stworzenia symbolu wieczności o właśnie takim kształcie. Źródeł inspiracji dopatrywano się m.in. w rzymskim znaku odzwierciedlającym liczbę 1000. Graficzny znak nieskończoności zaproponowany przez Wallisa przyjął się zarówno w nauce, jak i w kulturze. Leżąca ósemka symbolizuje dziś wieczność oraz trwałość uczuć, dlatego jest częstym motywem występującym w biżuterii. Taki piękny upominek w postaci naszyjnika i pierścionka z symbolem nieskończoności to wyjątkowa deklaracja przywiązania i nieprzerwanej miłości.

Nieskończoność kobiecej mądrości i piękna

Dziś nieskończoność ma znacznie więcej interpretacji i nie ogranicza się jedynie do wieczności świata. Ten niezwykły znak możemy także utożsamiać z kobiecością. Natura kobiet zdumiewa nieskończonością piękna (zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego!), nieskończenie chłonnym umysłem i mądrością, a także nieskończoną wytrwałością i kreatywnością. Te cechy coraz częściej widać w biznesie, gdzie kobiety odważnie przejmują ster i tworzą ciekawe, prężnie działające marki. Ale dla wielu z nas kobieca nieskończoność odnosi się przede wszystkim do uczuć – matczynych, przyjacielskich, miłosnych. Nieskończoność opieki, czułości, oddania i wierności to coś, za co warto podziękować kobietom w wyjątkowy sposób, a Dzień Kobiet jest do tego doskonałą okazją. Zastanawiasz się nad idealnym prezentem dla mamy, siostry, przyjaciółki oraz ukochanej? Symbol nieskończoności w oprawie z metali szlachetnych i pięknych kamieni będzie wspaniałym podziękowaniem za ich nieustanną obecność, ciepło, dobro i piękno.

Nieskończoność – wyjątkowy talizman dla każdej kobiety

Piękną biżuterię z symbolem nieskończoności znajdziesz w ofercie Apart. Spośród niezliczonych wzorów z tym motywem z pewnością znajdziesz wariant odpowiedni dla kobiety bliskiej twojemu sercu. Złote lub srebrne dodatki w oryginalnej oprawie z dodatkiem kamieni szlachetnych to piękny prezent z ważnym przesłaniem. Biżuteria z symbolem nieskończoności to nie tylko modna i stylowa ozdoba, ale także talizman, który będzie przypominał obdarowanej kobiecie o jej niezwykłej sile i wyjątkowości.

Pięknym podarunkiem dla mamy będzie złoty naszyjnik z motywem nieskończoności i diamentami. Siostrę i przyjaciółkę z pewnością ucieszą zawieszki na bransoletkę z linii Charms lub Beads. Wybranka serca doceni subtelne kolczyki albo delikatną bransoletkę z nieskończonością. A dla tych, którzy w Dniu Kobiet chcą wyznać swoim drugi połówkom nieskończoną miłość, w ofercie marki Apart są także piękne pierścionki z diamentami – idealne, by pokazać jej trwałość i wierność swoich uczuć. Odwiedź Apart.pl i wybierz prezenty dla kobiet, którym chcesz podziękować za ich nieskończenie wspaniałą naturę.

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij