fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Nie tylko klasyka, czyli nietuzinkowe obrączki

Trudno o bardziej symboliczną biżuterię niż obrączka ślubna. To w końcu nie tylko szlachetna ozdoba, lecz także znak miłości, wierności, oddania i wspólnej podróży przez życie. Przypomina o obecności drugiej połówki i o złożonej przysiędze. Dlatego obrączka powinna być dopasowana nie tylko do ogólnych preferencji estetycznych czy średnicy palca. Coraz więcej par zwraca szczególną uwagę na personalizację i stawia na mniej typowe formy, które podkreślają ich styl życia.

Najbardziej klasycznym wyborem są obrączki gładkie, o minimalistycznej formie. Przyszli małżonkowie często decydują się też na komplet, w którym pan młody nosi na palcu obrączkę prostą, natomiast panna młoda – z dodatkiem jednego lub kilku kamieni. Tak naprawdę wybór wzorów i motywów jest o wiele szerszy! Co więcej, jubiler Apart oferuje obrączki pojedynczo, co sprawia, że małżonkowie mogą wybrać dodatki w zupełnie innym stylu – tak, by pasowały do ich osobowości czy gustu. Wyjątkowość i symboliczny wymiar obrączek warto podkreślić również, wzbogacając je o personalizowany grawer po ich wewnętrznej stronie. Dzięki temu zyskają jeszcze bardziej osobisty charakter. Treścią grawerunku mogą być imiona, miłosne wyznanie, data ślubu lub cokolwiek innego – ograniczenie stanowi tylko liczba znaków. W Apart obrączki platynowe, złote i z palladu grawerowane są gratis.

Obrączki z wielobarwnego złota

Obrączki z żółtego i białego złota – wzór 4/453; Apart.pl

Obrączki z żółtego i białego złota – wzór 4/453; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Za najbardziej klasyczne uchodzą obrączki z żółtego złota. Miłośnicy mniej typowej biżuterii mogą jednak postawić na… modele ze złota dwukolorowego. Symbolizują harmonijne połączenie dwóch osobowości – dwa kolory kruszcu tak, jak dwie osoby (będące w końcu odrębnymi podmiotami) tworzą piękną, zaskakująco spójną całość. Jakiś czas temu łączenie różnych kolorów złota uchodziło za kontrowersyjne, obecnie styliści i jubilerzy coraz częściej proponują takie oryginalne kompozycje osobom, którym zależy na nowoczesnym efekcie.

W tego typu obrączkach zwykle wykorzystuje się białe i żółte złoto, ale interesująco prezentują się też kompozycje ze złotem różowym. Biżuteria może być oczywiście uzupełniona połyskującymi cyrkoniami lub brylantami.

Obrączki z różowego złota

Obrączki z różowego złota – wzór 268/R; Apart.pl

Obrączki z różowego złota – wzór 268/R; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Interesującą propozycją są też obrączki ze złota różowego. Od kilku lat ten rodzaj kruszcu zyskuje coraz większą popularność. Różowe złoto jest postrzegane jako bardziej subtelne niż żółte, a jednocześnie pozostaje wytworne i eleganckie. Swój oryginalny kolor zawdzięcza dodatkowi miedzi(im większy dodatek tego metalu, tym odcień jest intensywniejszy). Nie oznacza to, że jest mniej szlachetne!

Obrączki z geometrycznym szlifem

Obrączki z żółtego złota – wzór 4/840; Apart.pl

Obrączki z żółtego złota – wzór 4/840; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Kto powiedział, że obrączki muszą być idealnie gładkie? W ofercie Apart można znaleźć modele z geometrycznym szlifem, reinterpretujące klasyczną formę biżuterii, a jednocześnie – nadal praktyczne i szlachetne. Wyróżniają się czystymi, dynamicznymi liniami – są zaprojektowane w śmiały, nowoczesny sposób i zdecydowanie wyróżniają się na tle bardziej tradycyjnych wzorów. Przypadną do gustu miłośnikom nieco futurystycznego designu, którzy mimo wszystko cenią prostotę i subtelność.

Obrączki nie tylko złote

Obrączki z platyny – wzór 4/502; Apart.pl

Obrączki z platyny – wzór 4/502; Apart.pl

Źródło: Licencjodawca

Warto też pamiętać, że złoto nie jest jedynym materiałem, z jakiego wykonuje się obrączki! Na uwagę zasługuje również biżuteria ślubna zrobiona z:

· Palladu – to bardzo trwały metal szlachetny, dlatego wykonane z niego obrączki nie zmieniają koloru podczas noszenia i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pallad zwraca uwagę atrakcyjnym srebrzystym kolorem i efektownym połyskiem.

· Platyny – jest uznawana za jeden z najrzadszych i najbardziej wartościowych metali na świecie, wykonane z niej obrączki będą więc bardzo cenne i szlachetne. Zachowuje swój naturalny połysk , jest też bardzo trwała – nie zaszkodzi jej codzienne noszenie.

Obrączki z tych materiałów staną się doskonałą alternatywą dla złotej biżuterii.

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij