fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Nie ma róży bez kolców, a kobiety... bez biżuterii

Podobno najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, my jednak sądzimy, że powiedzenie mogłoby tak naprawdę dotyczyć biżuterii ogółem. Często bowiem to właśnie kolczyki czy naszyjnik stanowią niezbędne dopełnienie stylizacji, które podkręca jej charakter i sprawia, że zyskuje to trudne do uchwycenia "coś". To też doskonały pomysł na prezent – na każdą okazję.

Biżuteria dyskretnie podkreśla kobiecą urodę, niesie ze sobą ładunek emocjonalny, a poza tym jest po prostu piękna. Patrząc na misterną bransoletkę, trudno nie uśmiechnąć się z zachwytem. Przesuwając palcami po oprawionym w złoto lub srebro kamieniu, można kontemplować złożoną fakturę i docenić szlachetne piękno, które jest wynikiem połączenia działania natury i pracy ludzkich rąk. Wreszcie – zakładając na siebie biżuterię, przejmuje się jej blask i wibrującą energię.

Dlaczego kobiety kochają biżuterię?

Komplet diamentowe róże 220-105_220-119 [PL]

Naszyjnik, bransoletka i kolczyki z żółtego złota z diamentami – wzór 110.593; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Szeroki wybór biżuteryjnych motywów sprawia, że łatwo dopasować ten szlachetny dodatek do konkretnego stylu czy danej okazji. Czasem też wystarczy dodać okazały naszyjnik czy wyraziste kolczyki, by stonowany, minimalistyczny strój zmienić w kreację na wielkie wyjście. Biżuterię łatwo personalizować i komponować na różne sposoby – tak, by jak najpełniej oddawała kobiecą złożoną osobowość. Subtelne kolczyki-sztyfty czy subtelny łańcuszek z zawieszką spodobają się miłośniczce modowego minimalizmu, entuzjastka bardziej ekstrawaganckiej garderoby może natomiast postawić na przykuwającą uwagę bransoletkę z różnokolorowymi kamieniami czy okazały naszyjnik kaskadowy. Biżuteria jest też po prostu piękna i szlachetna – wpisuje się w wyrafinowane poczucie estetyki i odpowiada na potrzebę otaczania się ładnymi przedmiotami. Może mieć znaczenie symboliczne, stać się manifestacją lub pełnić rolę talizmanu. Łatwo nadać jej osobiste znaczenie.

Biżuteria zamiast kwiatów, a może… z kwiatami? Pomysł na prezent

Komplet diamentowe róże 220-105_220-119 [PL]

Naszyjnik i bransoletka z żółtego złota z diamentami – wzór 220.105, pierścionek z żółtego złota z diamentami – wzór 220.119; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Wszystko to sprawia, że biżuteria jest idealnym pomysłem na upominek. Stanowi piękną, trwałą i naładowaną emocjami pamiątkę, którą można mieć przy sobie w ważnych chwilach życia. Bez wątpienia będzie cieszyć oczy dużo dłużej niż często wręczane kwiaty. Nie oznacza to, że z kwiatów trzeba zupełnie zrezygnować. Można bowiem… połączyć te dwie prezentowe idee!

Kolekcja Secret Garden od marki Apart łączy ponadczasowe piękno szlachetnych kruszców i drogocennych kamieni z dopracowanymi formami inspirowanymi wyglądem roślin. Są tu więc pierścionki uformowane na wzór róż, ażurowe, wysadzane diamentami kolczyki w kształcie liści czy kolczyki-koła wyglądające jak pieczołowicie zaplatane wianki. Nie zabrakło też misternie splątanych gałązek, zdobiących kolczyki czy naszyjniki i połyskujących kamieni ułożonych jak płatki kwiatów. W trwałej formie udało się uchwycić delikatny urok roślin – ich subtelną formę, kruchość, a jednocześnie witalność.

Apart.pl

Komplet żółtego złota z diamentami i topazem – wzór 220.331, pierścionek z żółtego złota z diamentami – wzór 220.148; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Warto również zwrócić uwagę na wykorzystanie symbolu nieskończoności. To obecnie jeden z najpopularniejszych biżuteryjnych motywów, który doskonale komponuje się z florystycznymi wzorami. Z jednej strony symbolizuje wieczność, trwałość, wierność i ponadczasowość. Z drugiej może odnosić się do wciąż powtarzającego się kręgu życia, będącego integralną częścią natury. Kryje w sobie metafizyczną tajemnicę wieczności, co silnie wiąże go ze stale odradzającą się naturą.

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij