fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Najlepsi przyjaciele każdej dziewczyny. Odkrywamy niezwykłą moc drzemiącą w diamentach

Kamień bogów, talizman o niezwykłej mocy, symbol kobiecej siły i wytrwałości. Diamenty mają różne oblicza, które warto poznać. Tej jesieni wzorem wielkich gwiazd otul się pięknym blaskiem diamentowego naszyjnika, bransoletki lub kolczyków, a gwarantujemy, że nie będziesz chciała się z nimi rozstać.

Marylin Monroe nie mogła się mylić, śpiewając: "diamonds are a girl's best friend" w kultowym, amerykańskim hicie "Mężczyźni wolą blondynki". Wielka diwa kina wierzyła w te słowa także poza kamerą. Monroe uwielbiała fotografować się w diamentowych kolczykach i bransoletkach, ponoć mówiła o nich czule: "moje skarby". Tę ogromną miłość do diamentowej biżuterii deklarowały także inne znane artystki – i trudno im się dziwić! Blask tych kamieni ma zniewalającą moc, dodaje siły i pewności siebie – tak cennej i potrzebnej w dzisiejszej rzeczywistości. Co sprawia, że diamenty są tak wyjątkowe i dlaczego – wzorem hollywoodzkich gwiazd – warto oddać im swoje serce?

Maria Dębska w diamentowej kampanii Apart.

Maria Dębska w diamentowej kampanii Apart.

Źródło: materiały partnera

Boskie kamienie

Niezwykłe właściwości diamentów były znane już w starożytności. Ich zdumiewająca trwałość oraz piękno przypisywano boskiej mocy (Grecy mówili nawet o diamentach "łzy bogów", a także wierzyli, że pochodzą od Heliosa, bóstwa słońca). Przez wieki uznawano je za cudowny talizman chroniący przed złem. To nie przypadek, że wojownicy ozdabiali swoje zbroje i szable diamentami. Ich moc miała przynieść żołnierzom zwycięstwo nad wrogiem i zapobiec ich śmierci na polu bitwy. Boskie minerały szybko stały się także atrybutem władców. Niezwykle twarda, niezniszczalna struktura diamentów uchodziła wówczas za symbol władzy i potęgi, a dodatkowo możni wierzyli, że cudowne kamienie zapewnią ich dynastiom ciągłość panowania. Legendarne, królewskie diamenty do dziś możemy podziwiać w wielu muzeach, gdzie prezentowane są insygnia koronne.

Ale diamenty nie były jedynie atrybutami władców i wojowników. Te wyjątkowe, rzadkie kamienie szybko stały się obiektem pożądania kobiet. Niestety, przez wieki ich zniewalającym pięknem mogły cieszyć się jedynie zamożne damy, ponieważ diamentowe wyroby osiągały wówczas niebotyczne sumy. Dziś na naszyjnik lub bransoletkę z diamentem może pozwolić sobie każda z nas, a delikatne wzory biżuterii z diamentami zachęcają, by nosić ją codzienne – bez względu na porę dnia i okazję.

Maria Dębska w diamentowej kampanii Apart.

Maria Dębska w diamentowej kampanii Apart.

Źródło: materiały partnera

Symbol kobiecej siły i wytrwałości

Nie tylko Marylin Monroe straciła dla nich głowę. Miłość diamentom wyznawały otwarcie także Elizabeth Taylor, Naomi Campbell oraz Nicole Kidman, która otaczała się blaskiem tych kamieni nie tylko na planie filmowym (m.in. "Moulin Rouge" czy "Grace. Księżna Monako"), ale także na wielkich uroczystościach, jak np. pamiętna gala rozdania Oscarów w 2008 r., na której aktorka wystąpiła w olśniewającym, 1400-karatowym naszyjniku L'Wren Scott. Inna gwiazda, Taylor Swift traktuje diamenty jak talizman ochronny. Piosenkarka wielokrotnie przyznawała w wywiadach, że na każdą wielką okazję zakłada diamentowe kolczyki, które mają przynieść jej szczęście i pomyślność. Z kolei amerykańska celebrytka Paris Hilton od lat nosi diamenty na co dzień, tłumacząc swój wybór tym, że uwielbia błyszczeć. Trudno się z nią nie zgodzić – diamenty dodają blasku każdej stylizacji i potrafią rozpromienić skórę lepiej niż makijaż. Ale ich piękno oraz luksusowy czar to nie wszystko. Ze względu na swoje właściwości te wyjątkowe kamienie idealnie pasują także do kobiecej natury, co czyni je idealnym towarzyszem każdej z nas. Twarde, niezniszczalne, unikatowe i jedyne w swoim rodzaju – takie minerały to idealny talizman, który każdego dnia przypomni nam o naszej sile i wyjątkowości.

Maria Dębska w diamentowej kampanii Apart.

Maria Dębska w diamentowej kampanii Apart.

Źródło: materiały partnera

Te diamentowe dodatki będą prawdziwym hitem nadchodzącej jesieni

Nadchodząca jesień upłynie pod znakiem diamentowego blasku. Świadczy o tym nowa kampania marki Apart, w której zobaczymy wiele wzorów z najpiękniejszymi diamentami – zarówno kunsztowne z kolekcji Vintage, jak i dodatki z brylantami i szafirami z ekskluzywnej linii Glamour. Nie bez powodu ambasadorką diamentowej kolekcji Apart stała się polska artystka – Maria Dębska. W jej bogatym dorobku możemy znaleźć wiele filmów i spektakli teatralnych, w których aktorka emanowała elegancją, kobiecością, a jej piękno podkreślała właśnie wspaniała biżuteria. Dzięki brawurowo zagranej roli Kaliny Jędrusik w wielokrotnie nagradzanym filmie Katarzyny Klimkiewicz Maria Dębska potwierdziła swój niekwestionowany talent i zyskała miano prawdziwego diamentu wśród aktorek młodego pokolenia.

Na zdjęciach autorstwa Marcina Tyszki uroda aktorki Marii Dębskiej rozkwita w eleganckiej, diamentowej oprawie. Gustowne stylizacje i wysmakowane kadry tworzą razem spójną i harmonijną wizję piękna. Artystka wydaje się wręcz stworzona do tego, by nosić diamentowe dodatki, pokazując tym samym, że każda kobieta może stworzyć z ich udziałem swój codzienny look. Subtelne naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki z diamentowej kolekcji Apart to wymarzony, zachwycający talizman, który rozjaśni swym blaskiem pochmurne, jesienne miesiące. Warto brać przykład z Marii i łączyć diamenty z codziennym strojem – przecież każda z nas zasługuje na to, żeby każdego dnia czuć się pięknie i wyjątkowo! Odważ się zabłysnąć i wybierz wymarzoną biżuterię z diamentami, którą pokochasz całym sercem.

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij