fot. Pascal Le Segretain
Podziel się:
Skopiuj link:

Miłość z ekranu przenieśli do życia prywatnego. "Podczas premiery uważali, żeby się nie dotknąć"

Miesiące spędzone wspólnie na planie filmowym, często w izolacji od rodziny i przyjaciół, za to pełne emocji - nie zawsze tylko tych zagranych - sprzyjają romansom. Większość kończy się wraz z ostatnim klapsem. Są jednak takie, które zmieniają życie kochanków już na zawsze.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski - Bond i dziewczyna Bonda

Na planie zamieniali się w znudzonych małżonków w kryzysie. Tymczasem między ujęciami rodziło się w nich uczucie. Grali wypalenie, zniecierpliwienie, zmęczenie. Czuli przysłowiowe motyle w brzuchu, wzajemną fascynację i ekscytację przyszłością.

"Przyszedłem na casting, gdzie mieliśmy zagrać intymną scenę. Już wtedy coś zaskoczyło, może bardziej mi. Mieliśmy zagrać kłótnię, a ja byłem zauroczony" - wspominał Piotr Stramowski w "Kulisach sławy". Kobietą, która zrobiła na nim tak ogromne wrażenie, była Katarzyna Warnke.

Poznali się w 2014 roku na przesłuchaniach do filmu Konrada Aksinowicza "W spirali". "Miałam jakieś brzydkie myśli, bo Piotrek był niezwykle efektowny" - opisywała moment poznania Warnke. Oboje podczas kręcenia filmu udawali, że nic ich nie łączy. Na prawdziwy test przyszedł jednak czas, gdy padł ostatni klaps.

Jedno z pierwszych wspólnych zdjęć Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego

Jedno z pierwszych wspólnych zdjęć Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego

Autor: AKPA

Źródło: AKPA

"Jak wróciliśmy do Warszawy, zobaczyliśmy, że się nie znamy" - zdradzili w "Dzień dobry TVN". Mimo trudności dali sobie szansę - zaczęli szukać podobieństw, docierać się. "Okazało się, że ja chciałabym zagrać dziewczynę Bonda, a on Bonda. On Batmana, a ja Kobietę Kota" - mówiła Warnke w "Vivie!".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Pasja jest kobietą". Ewa Błaszczyk: "To nieprawda, że jestem niezłomna"

Piotr oświadczał się podobno kilka razy. 10-letnia różnica wieku dla Katarzyny była tematem. Wiedziała, że stanie się pożywką dla mediów. Jej partner nic sobie z niej nie robił. Zaczęli bywać, pozować wspólnie do zdjęć. Szybko okrzykniętą ich "najgorętszą parą polskiego show-biznesu". "Tak" powiedzieli sobie jednak w sekrecie, w 2016 roku, w otoczeniu najbliższych. Trzy lata później na świat przyszła ich córka, Helena.

Pod koniec 2022 roku, krótko po szóstej rocznicy ślubu, ogłosili rozstanie. Pokojowe, z wzajemnym szacunkiem, bez publicznego prania brudów. "Na pewno rozstanie mnie zmieniło" - powiedziała niedawno Warnke Pudelkowi. Jego szczegóły konsekwentnie zachowuje jednak dla siebie.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski w 2021 roku

Piotr Stramowski, Katarzyna Warnke

Autor: AKPA

Brad Pitt i Angelina Jolie - "kochali się na zabój"

Gdy się poznali, on był mężem "najfajniejszej dziewczyny w Ameryce", ona lizała rany po burzliwym małżeństwie z Billym Bobem Thorntonem. Oboje jak z obrazka, ale zupełnie inaczej postrzegani przez opinię publiczną - on był raczej dobrym chłopcem, ona tajemniczą, mroczną pięknością. W filmie "Pan i Pani Smith" Douga Limana z 2005 roku wcielili się w parę płatnych zabójców. Reklamujące go hasło "kochają się na zabój" miało okazać się w przypadku tej dwójki prorocze.

Podczas premiery uważali, żeby się nie dotknąć, unikali kontaktu wzrokowego, nawet się nie uśmiechali. Prasa już wówczas rozpisywała się o romansie, a Pitt miał przecież kochaną przez miliony fanów żonę - gwiazdę serialu "Przyjaciele". O zdradzie dowiedziała się z prasy. W styczniu 2005 roku doszło do rozwodu.

Angelina Jolie i Brad Pitt na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2009 roku

Angelina Jolie i Brad Pitt na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2009 roku

Autor: Gareth Cattermole

Źródło: Getty Images

Jolie i Pitt długo utrzymywali, że ich uczucie narodziło się już po zakończeniu zdjęć. W pewnym momencie Angelina straciła jednak czujność, mówiąc w wywiadzie: - Cieszymy się, że nasze dzieci będą mogły obejrzeć film "Pan i Pani Smith", na planie którego ich rodzice się w sobie zakochali.

Po latach zaś związane z produkcją osoby chętnie opowiadały o schadzkach pary w garderobach i kontrowersyjnej decyzji aktorki, która w jednej z rozbieranych scen zrezygnowała z cielistej bielizny. "Zrzuciła kostium i wskoczyła do łóżka naga! To najbardziej pamiętna chwila z całego filmu" - pisało "US Weekly" cytując jednego z członków ekipy.

Zobacz także
Sophia Loren miała zostać zakonnicą. Stała się obiektem westchnień mężczyzn i kobiet

Przez kilka lat "Brangelina", jak ich określano, uchodziła za parę idealną. Doczekali się trójki biologicznych i trójki adoptowanych dzieci. W 2014 roku wzięli ślub - pobrali się we własnej posiadłości na południu Francji, a o ceremonii nie wiedział nawet ojciec panny młodej.

Dwa lata później Jolie złożyła pozew o rozwód, zarzucając Pittowi przemoc fizyczną (także nad dziećmi) i manipulację. On nie pozostał jej dłużny, mówiąc, że jest niezrównoważona. Sądowa batalia dotycząca opieki nad potomstwem dopiero niedawno dobiegła końca (aktor zrezygnował z naprzemiennej opieki). Para nadal sądzi się jednak o wartą 500 mln dolarów winnicę.

Jolie i Pitt na premierze filmu \

Jolie i Pitt na premierze filmu "Pan i Pani Smith" nawet na siebie nie patrzyli

Autor: John Sciulli

Źródło: Getty Images

Eva Mendes i Ryan Gosling - miłość z dala od fleszy

Hollywoodzkie historie z happy endem zdarzają się jednak nie tylko na ekranie. Są tacy, którym zauroczenie z planu udaje się nie tylko przenieść do codziennego życia, ale utrzymać je przez kolejne lata. Choć nie bez poświęceń.

W "Drugim obliczu" Dereka Cianfrance'a Ryan Gosling wkracza na przestępczą ścieżkę, by zapewnić byt synkowi, o którego istnieniu do niedawna nie miał pojęcia. W jego matkę i jednocześnie dawną miłość granego przez niego bohatera wcieliła się Eva Mendes. Na premierze byli w sobie tak zakochani, że z trudem zachowywali dystans. "Powtarzałam sobie: nie kochasz go, nie kochasz go, nie kochasz go! Oboje staraliśmy się być tego wieczoru jak najbardziej profesjonalni" - wspominała aktorka.

Eva Mendes i Ryan Gosling podczas promocji wspólnego filmu w 2012 roku

Eva Mendes i Ryan Gosling podczas promocji wspólnego filmu w 2012 roku

Autor: Sonia Recchia

Źródło: Getty Images

Choć znali się już wcześniej, to właśnie w trakcie zdjęć zrodziło się między nimi uczucie. Wcześniej Ryan tworzył burzliwy związek z Rachel McAdams, która partnerowała mu w kultowym "Pamiętniku". Spotykał się także z Olivią Wilde - późniejszą (już byłą) żoną Jasona Sudeikisa, z którym to romansować miała Eva... Skomplikowane? Nic dziwnego, że gdy Gosling i Mendes poczuli, że budują coś stałego, postanowili jak najbardziej zdystansować się od show-biznesu i tym samym stali się jedną z najbardziej tajemniczych par Hollywood.

Prywatność chronili do tego stopnia, że wiadomość o ciąży aktorki dostała się do mediów dopiero tuż przed rozwiązaniem. Pierwsza córka pary - Esmeralda Amada - przyszła na świat w 2014 roku. Gdy Mendes ją rodziła, miała 40 lat. Jak przyznała, dopóki nie zakochała się w Ryanie, nie chciała mieć dzieci. Dwa lata później urodziła się druga dziewczynka - Amanda Lee - nazwana tak na cześć babci Evy.

Zobacz także
Nie zaczęło się od Pameli. One już dawno postawiły na naturalność

Od tej pory aktorka niemal całkowicie zrezygnowała z aktywności zawodowej. "To było oczywiste" - wyznała w programie "Today" stacji NBC i dodała, że jest szczęściarą. W tym czasie jej partner (a prawdopodobnie mąż - para nigdy nie potwierdziła ślubu, ale część fanów uważa, że tatuaż na nadgarstku Mendes z napisem "de Gosling" świadczy, że są małżeństwem) zdobył m.in. dwie nominacje do Oscara i Złoty Glob.

Gosling i Mendes w 2017 roku - w agencjach jest tylko kilka wspólnych zdjęć pary

Gosling i Mendes w 2017 roku - w agencjach jest tylko kilka wspólnych zdjęć pary

Autor: Robert Kamau

Źródło: Licencjodawca

Odbierając ostatnią nagrodę, za rolę w "La La Land" podziękował ukochanej ze sceny. "Gdyby nie to, że wzięła na siebie wszystkie te obowiązki (opiekę nad starszą córką i chorującym na raka bratem - przy. red.), tylko po to, bym ja mógł zrealizować mój aktorski sen, nie stałbym dziś tu przed wami. Tak więc, najdroższa, dziękuję" - powiedział.

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski - wzajemne wsparcie ponad wszystkim

Poznali się w taksówce. Wiozła ich na konferencję prasową promującą serial "Halo Hans!", w którym oboje mieli zagrać. Ona była wówczas żoną aktora Bernarda Szyca. Mieli kilkuletniego syna. On mężem stroniącej od show-biznesu Agnieszki. Na planie praktycznie się nie rozstawali - miele wiele wspólnych scen, ale też tematów do rozmów. Jak jednak zgodnie zapewniają, zaczęło się od przyjaźni.

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski w 2009 roku

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski w 2009 roku

Autor: AKPA

Źródło: AKPA

Tabloidy ich relację widziały inaczej. "Pisano, że zostawiłam męża, bo chciałam sobie strzelić romansik. W naszym przypadku decyzja o rozstaniu z poprzednimi partnerami i zaczęciu wspólnego życia była bardzo dojrzała" - wspominała Arciuch w "Vivie!". Dodała, że poczuli się skrzywdzeni. Zwłaszcza, że plotkarskie artykuły miały wpływ na przebieg rozwodu aktorki. Sprawa ciągnęła się trzy lata. Tamara martwiła się też o synka, który coraz więcej rozumiał.

- Założyliśmy z Bartkiem trzy sprawy - każdemu z wydawnictw, które o nas pisało. Wszystkie wygraliśmy. I od tego momentu nie dochodzi już do tak poważnych naruszeń naszej prywatności. Oczywiście, czasem w jakiejś gazetce napiszą, że przechodzimy kryzys, ale mamy dziś broń w postaci social mediów i możemy to obśmiać. Co też robimy - mówiła w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla Plejady.

W czerwcu 2009 roku na świat przyszło pierwsze wspólne dziecko pary - syn Michał. Ponad siedem lat później dołączyła do niego młodsza siostra Nadia. Krótko przed ich narodzinami Arciuch i Kasprzykowski znów musieli dementować pomówienia - tym razem dotyczące rzekomego kryzysu. "Bzdura, ktoś chciał nam zaszkodzić" - stwierdzili.

Arciuch i Kasprzykowski na premierze filmu \

Arciuch i Kasprzykowski na premierze filmu "Pani Basia" w 2022 roku

Autor: AKPA

Źródło: AKPA

Od wielu lat są nie do złamania - tworzą szczęśliwy duet w życiu i na scenie. Można oglądać ich razem m.in. w spektaklu "Telewizja kłamie". A o ich miłości czytać w social mediach, gdzie - choć chronią życie prywatne i np. nie pokazują twarzy córeczki - chętnie wyznają sobie uczucia.

"Żadne słowa nie opiszą, kim jesteś dla mnie. Ale na pewno te wszystkie najpiękniejsze. Bo Ty to Miłość. Bo Ty to Dobro. Bo Ty to Wolność i Radość. I Śmiech. Dziękuję Ci za każdą chwilę" - pisała Tamara do ukochanego. " Jesteś największym cudem, najwspanialszym darem dla nas — twojej rodziny" - nie pozostał jej dłużny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij