fot. Materiały prasowe
Podziel się:
Skopiuj link:

Między sercem a nieskończonością

Walentynkowe wyznania miłosne mogą przyjść w każdej, nawet najbardziej nieoczywistej formie. I choć nie powinniśmy ich sobie szczędzić także w pozostałe 364 dni w roku, ta szczególna data zasługuje na wyjątkową oprawę i wybór symbolu, który szczególnie trafnie odda to, co gra nam w sercu.

Miłość, nie tylko w walentynki, niejedną ma twarz. I tym samym – niejeden symbol! Od klasycznego serca i jego bardziej nieoczywistych iteracji po nieskończoność, kłódki i kluczyki – mnogość uniwersalnie rozpoznawanych emblematów tego uczucia może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście, bez względu na to, który z nich wybierzemy i na jaką jego biżuteryjną formę postawimy, zawartość prezentowego puzderka z logo Apart bez wątpienia zachwyci osobę nim obdarowaną!

Kolczyki z białego złota z diamentami – wzór 101.236; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Serce, czyli OG miłosnej symboliki

Niewiele kształtów kojarzy się z miłością i walentynkami tak mocno jak serce. Do tego jeszcze czerwone. Wybór podarunku z tym motywem to nie tylko uniwersalny sposób niewerbalnego wyrażenia uczuć, ale i nawiązanie do najprawdopodobniej najstarszej alegorii zakochania, miłości i wszystkiego, co z nią związane. Jego korzenie są niejasne i czerpią z niejednego źródła, ale jedno jest pewne – mimo iż wiekowy, ten symbol w niczym nie stracił na swojej mocy. I warto z niej skorzystać przy wyborze walentynkowego, biżuteryjnego podarunku.

Szlachetne kruszce i misterne wykonanie dodadzą tej klasyce blasku i pozwolą w pełni wydobyć jego magiczne znaczenie. Delikatne kolczyki z białego złota z diamentami podarowane na walentynki to subtelne potwierdzenie deklaracji uczuć. Jeśli jednak szukasz czegoś lżejszego i bardziej żartobliwego, wybierz serduszko w formie uroczego beadsa lub modnego akcentu na sznurkowej boho-bransoletce.

Pierścionek z różowego złota z diamentami – wzór 110.870; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

EKG – nowoczesny twist

Choć klasycznemu sercu nic w świecie biżuterii nie dolega, ci, którzy szukają czegoś mniej oczywistego, mogą zainteresować się przewrotnym motywem EKG inspirowanym anatomicznymi skojarzeniami z faktycznym organem i nawiązującym do tego jedynego w swoim rodzaju "przeskoku", jaki odczuwamy w towarzystwie ukochanej osoby.

Biżuteria wykorzystująca ten charakterystyczny zygzak łączy w sobie siłę uczuć, odrobinę lekkości i nowoczesnego sznytu. Pozwala też na zabawę formą, jak w przypadku kolczyków-sztyftów, które – w zależności od wersji – wykorzystują EKG w klasyczny sposób, jaki i jako negative space. Jego kształt prowokuje też do łączenia z kamieniami szlachetnymi i zdobieniami. Miks z klejnotami symbolizującymi uczucie (diamenty i rubin) ozdabiającymi linię złotego naszyjnika to kombinacja, która bez wątpienia zachwyci obdarowaną nim kobietę.

Bransoletka z elementami z żółtego złota z diamentem – wzór 220.603/R; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Miłość zamknięta na kluczyk

Niewiele jest tradycji związanych z celebrowaniem związku tak romantycznych jak zapinanie własnej kłódki zakochanych na moście i wyrzucanie kluczyka do rzeki. Ten prosty gest symbolizuje miłość, której nic nie jest w stanie rozerwać i przemawia do serc na całym świecie. Co, jeśli jednak nie znajdujemy się w walentynki w okolicy żadnego urokliwego mostu? Z pomocą spieszy Apart ze swoją kolekcją biżuterii z motywami kłódek i kluczyków!

Choć w tradycji "mostowej" oba te elementy występują nierozerwalnie ze sobą, w świecie biżuterii panuje nieco mniej rygorystyczna konwencja i kluczyki oraz kłódki możemy ze sobą dowolnie mieszać i łączyć. Delikatne i dekoracyjne naszyjniki czy kolczyki z motywem kłódki są uniwersalnym dodatkiem, symbolizującym, że osoba je nosząca jest już w związku, podobnie jak ciekawa w formie zawieszka w kształcie kluczyka. I co najważniejsze – ani ich, ani bransoletki beads z maleńką kłódeczką nikt nie będzie chciał wyrzucić do rzeki!

Złote kolczyki – wzór AP528-4237; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

LOVE znaczy MIŁOŚĆ

Opowieść o symbolach miłości nie byłaby pełna bez czteroliterowego słowa, które szturmem zdobyło królestwo romantycznych uniesień. LOVE, bo o nim mowa, to przykład słowa, które zrobiło oszałamiającą, międzynarodową karierę daleko i szeroko poza swoim własnym językiem. Mało tego, można nie znać angielskiego, a doskonale wiedzieć i rozumieć, co to krótkie słowo oznacza.

Jego krótka i geometryczna forma sprawiła, że ta popularność wykroczyła poza domenę języka i przeszła do wielu dziedzin designu, w tym – biżuterii. Zabawa z kształtami L, O, V, E i niezliczoność ich kombinacji oraz ułożenia (pionowo, poziomo, wspak, przestrzennie) to prawdziwa gratka dla osób poszukujących niebanalnej biżuterii w ramach walentynkowego podarunku. Pokazuje to mnogość wykorzystania samego zapisu LOVE – jako negative space w okrągłej złotej zawieszce czy też jako linearny zapis na pierścionku ozdobionym różowym kamieniem. Ciekawym rozwiązaniem jest też biżuteria wykorzystująca ułożenie pojedynczych liter, taka jak naszyjnik, w którym O podmieniono na serduszko, by jeszcze mocniej podkreślić emocjonalny wydźwięk podarunku, czy wertykalne, proste, złote kolczyki. Równie prostym, ale i ciekawym wyborem będzie srebrna zawieszka grająca geometrycznym kształtem sześcianu i wpisująca w niego LOVE – to przykład idealnego połączenia romantyzmu i matematycznych założeń.

Naszyjnik z żółtego złota z diamentami – wzór 220.421; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Matematyka w służbie emocji

I jeśli już o matematyce mowa... Symbol matematycznej nieskończoności zachwycił projektantów biżuterii swym wdzięcznym do odwzorowania w biżuterii kształtem, jak serce czy słowo LOVE. I to połączenie matematycznej logiki z porywami serca jest wyjątkowo wymowne w swej nieoczywistości.

Ten prosty, ale imponujący symbol jest także najmniej oczywisty ze wszystkich, które tu opisaliśmy, i podąża w kierunku wyrażania uczuć w bardziej zawoalowany i nowoczesny sposób (podobnie jak motyw EKG). "Przewrócona ósemka" jest także niezwykle wdzięczna do eleganckiego włączenia w linię dowolnego elementu biżuterii na przykład pierścionek z żółtego złota z diamentami nabiera dzięki niej lżejszego, nieco przewrotnego charakteru. Nieskończoność pozwala też na grę kształtem serca – jako jego integralna część w minimalistycznej srebrnej zawieszce. Jej regularna linia pozwala na zastosowanie rozmaitych technik zdobienia biżuterii. Tę różnorodność możemy dostrzec w złotych kolczykach.

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij