fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Jak wybrać prezent, który zachwyci osobę obdarowaną?

Moment, gdy bliska osoba odpakowuje prezent i na jej twarzy pojawia się wyraz czystego szczęścia, jest cenniejszy niż wszystkie materialne upominki, które można znaleźć pod choinką. We wzajemnym obdarowywaniu się prezentami chodzi przecież o sprawianie przyjemności, poszukiwanie tego, co spełni – często niewypowiedziane – marzenie drugiej osoby. Jak jednak znaleźć ten idealny upominek? Jak wybrać prezent, który szczerze zachwyci obdarowaną osobę? Wreszcie – jak nie popełnić prezentowego faux pas? Mamy na to kilka pomysłów.

Prawdziwie udany może być jedynie prezent, który został kupiony lub przygotowany z myślą o konkretnej osobie. Dzięki temu nie stanie się kolejnym bezosobowym przedmiotem, lecz symbolem ciepłych uczuć i uwagi, jaką poświęca się bliskim. Jego wybór wymaga namysłu, zaangażowania i... odrobiny detektywistycznego talentu. Czasem wystarczy uważnie słuchać, innym razem zadać kilka celnych pytań (ale tylko takich, by obdarowana osoba niczego się nie domyśliła!). Prezent z kategorii uniwersalnych tak naprawdę okaże się zwykłym przedmiotem, który nie wzbudzi większych emocji. Tymczasem idealny upominek powinien zachwycać, cieszyć i nieść za sobą znaczenie symboliczne – tak jak biżuteria marki Apart.

Źródło: materiały partnera

Upominek idealny nie musi być praktyczny

Ciepłe skarpetki, choć ich podarowanie może wynikać ze szczerej troski, nie zawsze okażą się prezentem, który wzbudzi zachwyt. Owszem, wiele osób bardzo ceni upominki praktyczne, problem polega jednak na tym, że bardzo trudno je wybrać tak, by naprawdę okazały się przydatne. Często ich zakup wymaga bowiem konkretnej wiedzy. Zamiast więc ryzykować wręczenia niedopasowanych do potrzeb akcesoriów rowerowych czy kolejnego terminarza, lepiej postawić na upominek rozpieszczający, którego celem jest sprawienie czystej radości. Idealnie sprawdzi się tu właśnie biżuteria. Łatwo nadać jej znaczenie symboliczne i obudować piękną historią. Biżuteria staje się bowiem nośnikiem emocji, trwałą pamiątką ciepłych uczuć i szlachetnym dodatkiem, który można zawsze mieć przy sobie. Przy jej wyborze trudno o wpadkę, co więcej łatwo ją spersonalizować i nadać bardzo osobisty charakter. Jej największa wartość tkwi nie w rodzaju kruszcu czy szlifie kamienia, lecz w intencji, z którą się ją wręcza. Za jej pomocą można przecież wyrazić naprawdę wiele.

Zobacz pomysły na eleganckie biżuteryjne prezenty dla niej!

Źródło: materiały partnera

Prezent z osobistą historią w tle

Upominek symbolicznie odwołujący się do osobistej historii stanie się znakiem czułego zaangażowania i uwagi, jaką poświęcamy drugiej osobie. Warto przy tym pokazać, że zna się jej zainteresowania czy też nawiązać do wspólnych wspomnień. Dzięki temu prezent zyskuje wymiar bardziej personalny. Nie jest po prostu ładnym przedmiotem, lecz rzeczą, która opowiada piękną historię.

Idealnie sprawdzi się więc zarówno zawieszka w kształcie pierwszej litery imienia, jak i celebrytka z istotnym dla danej osoby symbolem. W ofercie marki Apart można znaleźć naszyjniki, kolczyki i bransoletki m.in.: ze znakami zodiaku, grupą krwi, roślinami, zarysem kontynentów czy nutami. Każdy z tych motywów może być zarówno delikatną ozdobą, jak i wiadomością wysyłaną światu, mówiącą o pasjach, wartościach i marzeniach. Podróżnik zachwyci się bransoletką z kulą ziemską wpisaną w kształt serca, muzyk – zawieszką w kształcie klucza wiolinowego, a osoba praktykująca jogę – kolczykami nawiązującymi formą do kwiatów lotosu.

Źródło: materiały partnera

Prezent szyty na miarę, czyli kilka słów o gustach

Wybierając prezent – zarówno biżuterię, jak i inny przedmiot – trzeba przede wszystkim pomyśleć o gustach i upodobaniach obdarowywanej osoby. To dobry trening na uważność i spostrzegawczość! Czy nosi kolczyki ze srebra, a może wybiera raczej złotą biżuterię? Czy lubi styl minimalistyczny, a więc spodobają jej się delikatne kolczyki-sztyfty, czy też na co dzień stawia na bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, do których będzie pasować okazała, wyrazista i fantazyjnie kolorowa biżuteria? Czy nosi zegarki, a może stroni od tego typu dodatków? Podejmując wysiłek znalezienia upominku szytego na miarę, pokazujemy jednocześnie zainteresowanie drugą osobą i dajemy jasny sygnał, że znamy ją na tyle, że wiemy, co lubi. Jest to wyraźny znak zażyłości, zainteresowania i docenienia jej stylu i sposobu bycia.

Ważne również, by pamiętać, że prezent niekoniecznie musi podobać się nam – upominek powinien odpowiadać tylko i wyłącznie upodobaniom osoby, dla której jest przeznaczony. Nasze gusta w tym przypadku schodzą na dalszy plan. Największym faux pas nie jest bowiem podarowanie pierścionka w złym rozmiarze, lecz wręczenie prezentu, który zupełnie nie pasuje do osobowości i temperamentu obdarowanej osoby.

Zobacz pomysły na prezent dla niego!

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij