fot. Materiały prasowe
Podziel się:
Skopiuj link:

Celebruj kobiecość każdego dnia. 8 marca zostaw jemu!

8 marca to dzień, kiedy świat szczególnie zwraca uwagę na potrzeby i prawa kobiet. Kwiaty, słodkości i inne drobne upominki służą temu, by docenić kobiety, sprawić im przyjemność, pokazać, że są ważne. To bardzo miłe, ale... czy na pewno wystarczające? My wierzymy, że kobiecość i bycie sobą warto celebrować każdego dnia!

Codzienne celebrowanie kobiecości to nic innego, jak dbanie o zdrową relację z samą sobą. Jest to relacja prawdziwie intymna, oparta na świadomości swoich potrzeb, wsłuchiwaniu się w emocje, akceptacji niedoskonałości i docenianiu własnych wysiłków i postępów. Nie musisz każdego dnia wręczać samej sobie kwiatów – ważniejsza okazuje się troska o zachowanie wewnętrznej równowagi czy umiejętność stawiania granic.

Celebrowanie kobiecości, czyli bądź dla siebie dobra

Dbanie o relację z samą sobą może przejawiać się przez pozornie proste zrobienie czegoś tylko dla siebie, choćby na pierwszy rzut oka mogło wydawać się to banalne. Chodzi o zatrzymanie się na moment, wsłuchanie w swoje potrzeby i skupienie przez chwilę tylko i wyłącznie na sobie: swoich emocjach, uczuciach, obawach. Celebrowanie kobiecości oznacza bowiem otoczenie się opieką i troskę o swój dobrostan.

Może to być zarówno wyrażanie wdzięczności za swoje ciało i umysł poprzez praktyki takie jak medytacja, trening uważności czy pozytywne afirmacje, jak i dbanie o siebie poprzez regularną aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie i pielęgnację. Niezwykle ważna okaże się też celebracja osiągnięć i sukcesów (nawet tych pozornie niewielkich) poprzez zauważenie i podkreślenie swoich wysiłków. Zbawienny wpływ na samopoczucie będą mieć też takie czynności, jak nałożenie odżywczej maseczki, dłuższa niż zwykle gorąca kąpiel z pianą, założenie ładnej sukienki i eleganckiej biżuterii bez okazji (tylko dla swojej przyjemności!), spotkanie z przyjaciółką przy dobrym jedzeniu, spokojne rozkoszowanie się kawą z mleczną pianką czy nawet znalezienie czasu na lekturę. Drobiazg, prawda? A ma ogromną moc! Wszystko to pozwoli bowiem dostrzec i docenić własną wyjątkowość i podmiotowość.

Złoty naszyjnik – Maria – wzór AP128-3044; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

W Dzień Kobiet... pozwól mu się wykazać!

8 marca celebrowanie kobiecości nabiera jeszcze głębszego znaczenia. To też dzień, kiedy warto dać wykazać się bliskiemu ci mężczyźnie. Nie oznacza to jednak, że masz czekać z założonymi rękami na jego gest! Jak każdego innego dnia, zrób dla siebie choć jedną miłą rzecz, a poza tym... postaw na siłę sugestii.

Jeśli zamiast nietrwałych kwiatów wolisz dostać różę utrwaloną w postaci wytwornych kolczyków lub skrycie marzysz o dużym, złotym naszyjniku ze swoim imieniem, nie wahaj się wspomnieć o tym mimochodem! Możesz nawet pokazać mu konkretny przedmiot lub delikatnie zasugerować, że właśnie taki upominek sprawiłby ci wielką radość (w końcu lepiej mieć pewność, że prezent na pewno będzie dopasowany do twojego gustu). Nie chcesz robić tego tak wprost? Zostaw gdzieś na wierzchu magazyn Apart lub otwartą w przeglądarce stronę internetową marki – oczywiście dokładnie na tej bransoletce lub tych kolczykach, które szczególnie ci się podobają. W końcu celebrowanie kobiecości polega też na tym, by czasem wziąć sprawy w swoje ręce lub chociaż nieco pomóc szczęściu.

Płatna współpraca z marką Apart.pl

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij