fot. materiały partnera
Podziel się:
Skopiuj link:

Biżuteria to nie moda? Wręcz przeciwnie!

Zwykło się wrzucać biżuterię do worka "dodatków do stroju". Nie traktuje się jej w kategorii mody sensu stricto, dyktowanej trendami i przemijającymi porami roku. Rzadko dostrzega się też jej moc wyrażania stylu i osobowości.

Biżuteria to coś znacznie więcej niż "dodatek do stroju". To istotny element mody, będący silnie zakorzeniony w naszej kulturze. Od tysięcy lat ludzie ozdabiają swoje ciała amuletami, którym z czasem zaczęto przypisywać magiczne moce, jak odstraszanie złych duchów czy ochronę przed nieczystymi mocami.

Obecnie biżuteria także ma magiczne działanie. Używamy jej, by dodać sobie pewności siebie, uczynić ważnym jakieś wydarzenie w życiu, tworzyć wspomnienia, budzić emocje, a także wyrazić osobowość. Towarzyszy nam każdego dnia, nie tylko podczas specjalnych okazji. Postrzeganie jej w kategoriach mało istotnych "dodatków" jest więc krzywdzącym uproszczeniem. Biżuteria jest elementem naszej codzienności, powinna współgrać z naszym stylem, a co za tym idzie także z osobowością.

Biżuteria z kolekcji Bellissima marki Artelioni; Apart.pl

Biżuteria z kolekcji Bellissima marki Artelioni; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Przedłużenie trendów

Biżuteria nie jest dodatkiem do mody. Jest jej nieodłączną częścią. Elementem, który ją dopełnia i jest jej przedłużeniem. Przykład? Hype na delikatne naszyjniki, bransoletki, pierścionki i sygnety przybierające proste formy, kolczyki o klasycznych kształtach to efekt mody na dyskretną elegancję. Na topie jest obecnie tzw. quiet luxury, który na piedestale stawia klasykę, minimalizm i ponadczasowość, deklasując tym samym zbyteczną ekstrawagancję i krzykliwość. Tak jak w ubraniach stawiamy na jakościowe materiały, proste fasony i uniwersalną paletę barw, tak też przy doborze biżuterii podążamy podobnym tropem. Dlatego nie przestaliśmy sięgać po wszystko, co ma ciepły odcień złota, na nowo rozkochujemy się w ponadczasowych perłach i motywie koła (który pojawia się obecnie nie tylko w kolczykach).

Biżuteria z kolekcji Chantal marki Artelioni; Apart.pl

Biżuteria z kolekcji Chantal marki Artelioni; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Moda sama w sobie

Biżuteria nie tylko odpowiada temu, co piszczy w modzie odzieżowej, ale podlega też własnym trendom. Dyktatorzy mody na pokazach prezentują swoje wizje biżuteryjnych dodatków. W tym sezonie mocno pobrzmiewa inspiracja naturą. Skały, kryształy, minerały i motywy kwiatowe pojawiały się na wybiegach i są obecne w kolekcjach marek biżuteryjnych. Kolekcja marki Artelioni dostępnej w salonach Apart i na stronie Apart.pl pełna jest kolczyków, bransoletek i naszyjników z kwiatami (sprawdźcie linię Paradise) w przeróżnych kolorach. Od subtelnego różu przez intensywny oranż i żółć po elegancki kobalt i głęboką czerwień. Motyw botaniczny pobrzmiewa też w linii Bellissima. Kolczyki w kształcie miłorzębu i liści palmowych to opcja dla kobiet, które nie boją się kolorowych i energetycznych elementów ubioru.

Wśród modnych tematów biżuteryjnych nadal mocną pozycję utrzymują łańcuchy. To idealna przeciwwaga dla subtelnych plecionek, o których była mowa wyżej. W ofercie Apart znajdziecie wyraziste, pokaźne sploty oraz modele subtelniejsze, zarówno wśród bransoletek, jak i naszyjników. Wszystkie utrzymane w najmodniejszej konwencji.

Biżuteria z kolekcji Stones marki Artelioni; Apart.pl

Biżuteria z kolekcji Stones marki Artelioni; Apart.pl

Źródło: materiały partnera

Sposób na wyrażenie siebie

Biżuteria ma także inną szalenie istotną funkcję. Nie tylko upiększa stylizacje, ale jest też narzędziem, dzięki któremu można wyrazić swoją osobowość i styl.

Miłośniczki klasyki swoją słabość do minimalistycznych form najtrafniej wyrażą delikatnymi splotami łańcuszków, prostymi formami pierścionków i kolczyków. Modele w tym stylu można znaleźć w kolekcji Artelionibransoletki z mosiądzu i kolorowych kamyków i klasyczne pierścionki w formie obrączek idealnie dopełnią zestawy w stylu smart casual.

Z kolei to, co pokochają minimalistki, nie będzie współgrać z kolorowymi ptakami, czyli kobietami, które lubią ekspresyjne, kolorowe i intrygujące stylizacje. Dla nich lepszym wyborem będą np. kolorowe bransoletki z kolekcji Nomadica, duże kolczyki, np. te z kolekcji Chantal, których formy i kolory pokochają miłośniczki niebanalnego wzornictwa.

Podczas Black Week w Apart w dniach 17-27 listopada czeka interesująca akcja rabatowa. Przy zakupie dwóch sztuk na drugi tańszy produkt można otrzymać 25% rabatu. Dokonując zakupu trzech produktów na najtańszy z nich można otrzymać 50% zniżki. Zakup czterech sztuk sprawi, że na najtańszą z nich otrzymamy 80% rabatu. Promocja nie łączy się z innymi rabatami. Można z niej korzystać wielokrotnie. Regulamin akcji dostępny na Apart.pl

Biżuteria, choć być może niewielka, stanowi istotny element stylizacji, który ją dopełnia i uspójnia. Niech będzie więc dopasowana do tego, co mamy w swoich szafach i duszach.

Podziel się:
Skopiuj link:
uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij